pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2016
  • 28 listopada 2016
  • wyświetleń: 13620

Tak wygląda nowy samochód Urzędu Miejskiego w Pszczynie - Toyota Prius

Warta blisko 120 tysięcy złotych hybrydowa Toyota Prius jest już do użytku pszczyńskich urzędników. Samochód kilkanaście dni temu został przekazany ratuszowi.

Toyota Prius, Urząd Miejski w Pszczynie
Od niedawna pszczyńscy urzędnicy korzystają z hybrydowej Toyoty Prius. · fot. pless.pl


Nowy służbowy samochód dla Urzędu Miejskiego w Pszczynie przez wiele tygodni wywoływał gorące dyskusje. Wszystko z tego względu, że zdaniem wielu mieszkańców poziom wyposażenie pojazdu był bardzo wysoki. Po tych protestach w ratuszu zdecydowano się zmienić wymagania oraz zrezygnowano z pierwotnie wyłonionego zwycięzcy jakim był Volkswagen Passat (miał kosztować ponad 160 tys. złotych i byłby jednym z najdroższych samochodów do użytku urzędników w województwie śląskim).

W drugim przetargu umożliwiono natomiast między innymi zakup pojazdu hybrydowego. Wycofano wiele opcji, które miały być w służbowym samochodzie urzędu. W rezultacie zwycięzcą okazała się marka Toyota i model Prius w wersji hybrydowej.

Toyota Prius, Urząd Miejski w Pszczynie
Toyota kosztowała gminę blisko 120 tys. złotych. · fot. pless.pl


Za pojazd zapłacono 119.463 złote. Ofertę złożyła tylko jedna firma - spółka "Czajka - Auto" z Bytomia (oddział Chorzów).

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.