pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 listopada 2016
  • 25 listopada 2016
  • wyświetleń: 5745

[ZDJĘCIA] Spotkanie z seniorami w pszczyńskiej komendzie

Bezpieczeństwo seniorów w domu i na drodze, potrzeba noszenia odblasków przez pieszych, oszustwa n"a wnuczka", założenia "Koperty życia" i karty ICE - to tylko niektóre zagadnienia poruszone na spotkaniu z seniorami w pszczyńskiej komendzie. Nie zabrakło także dyskusji na temat "Krajowej Mapy Zagrożeń" oraz słodkiego poczęstunku z kawą i herbatą. Całość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze i z pewnością, już wkrótce, zaowocuje kolejnymi wykładami.

Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie - 23.11.2016 · fot. KPP Pszczyna


Pierwsza część wykładu była poświęcona bezpieczeństwu w domu i miejscach publicznych, takich jak sklepy, parki, pociągi, czy inne środki komunikacji. W kolejnej części spotkania scharakteryzowano oszustwo metodą na "wnuczka" i omówiono "mutacje" tego przestępstwa. Przy analizowaniu tych zagadnień policjanci zwrócili szczególną uwagę na problematykę ochrony danych osobowych.

Mundurowi omówili także skierowaną do seniorów, osób przewlekle chorych i przede wszystkim mieszkających samotnie ideę "Koperty życia". Przekonywali, że przechowywany w lodówce wypełniony kwestionariusz z danymi dotyczącymi schorzeń, historii choroby, zażywanych leków, personaliów chorego, lekarza prowadzącego i osoby najbliższej, może uratować życie. Podkreślali, że adresowana do lekarzy i ratowników pogotowania koperta stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej i skutecznej reakcji przez służby medyczne.

Policjanci wspomnieli również o karcie ICE. Przypomnieli, jakie założenia przyświecały przy jej tworzeniu i omówili korzyści, jakie może przynieść jej właścicielowi. Zaznaczyli, że zawarte na karcie ICE dane pozwolą m.in. na szybki kontakt z osobą najbliższą poszkodowanego i udzielenie mu właściwej pomocy.

W trakcie spotkania przekazywano gościom Poradnik Seniora, odblaski, koperty życia i karty ICE. Wykład zamknęła dyskusja na temat "Krajowej Mapy Zagrożeń" i przygotowana ankieta mająca zobrazować przeprowadzoną debatę.

Osoby przybyłe tego dnia na świetlicę w pszczyńskiej komendzie zgodnie stwierdziły, że było to bardzo pouczające spotkanie i dlatego też liczą na kolejne...

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.