pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2016
  • 22 listopada 2016
  • wyświetleń: 5007

Spotkanie z wiceprzewodniczącą Nowoczesnej. Rozmowa o oświacie

Za nami:

Poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej zaprasza wszystkich mieszkańców Ziemi Pszczyńskiej na spotkanie z posłanką Katarzyną Lubnauer, wiceprzewodniczącą opozycyjnej partii.

katarzyna lubnauer, nowoczesna
Posłanka Katarzyna Lubnauer i przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz · fot. Nowoczesna


Tematem spotkania będą planowane zmiany w systemie edukacji. Katarzyna Lubnauer jest ekspertem Nowoczesnej ds. oświaty. W piątek posłanka oraz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego apelowali, by w sobotę 19 listopada wszyscy nauczyciele wzięli udział w proteście "Nie dla chaosu w szkole" przeciw wprowadzeniu reformy edukacji.

Do Sejmu trafił już komplet projektów - ustawa prawo oświatowe i przepisy przejściowe. 29 listopada na posiedzeniu będzie pierwsze czytanie ustawy. - Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu, bo reforma min. Zalewskiej jest szkodliwa dla polskiego systemu edukacji, dzieci, rodziców, samorządów. Ta reforma jest oparta na kłamstwach i oznacza dla trzech roczników tymczasowość programów, podręczników, nauczycieli, szkół. Dla szóstoklasistów oznacza konkurowanie o miejsca w szkołach średnich - mówiła w piątek Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Spotkanie z posłanką Katarzyną Lubnauer odbędzie się 23 listopada o godzinie 18.00 w Hotelu u Michalika w Pszczynie.

nowoczesna

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.