pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 listopada 2016
  • wyświetleń: 5307

Skradziono dwa kartony słodyczy, policja zatrzymała dwie osoby

Dwóm mieszkańcom Tychów zarzuca się kradzież słodyczy z jednego ze sklepów na terenie Pszczyny. Mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol policji, kiedy, ukrywając się w krzakach, przepakowywali z kartonów do swoich plecaków cukierki. Personel sklepu zdał sobie sprawę z poniesionych strat dopiero podczas wspólnego przeglądania zapisu monitoringu z policjantami.

Policyjny patrol, przejeżdżając w okolicach ul. Górnośląskiej, zauważył kucających za krzakami dwóch młodych mężczyzn. Mundurowi postanowili zatrzymać radiowóz i baczniej przyjrzeć się tej dwójce. Okazało się, że natknęli się na przepakowywanie łupów. Były nimi słodkie batony skradzione kilka minut wcześniej z pobliskiego sklepu.

Niestety nie było wiadomo z którego, a dwójka zatrzymanych nie wykazywała chęci współpracy. Policjanci skontaktowali się więc z dyżurnym jednostki, przekazując mu niezbędne informacje. Natychmiast do wytypowanych sklepów został skierowany kolejny patrol, który miał za zadanie ustalić dokładne miejsce i wartość skradzionego towaru.

Mundurowi dotarli do sklepu, gdzie kamery były skierowane na drzwi wejściowe. Według tego, co zarejestrowały, policjanci ustalili, że legitymowani 30- i 37-latek, niezauważeni przez obsługę sklepu, zdołali wynieść na zewnątrz dwa kartony słodyczy. Odzyskane słodkości, których wartość wyniosła prawie 430 zł, wróciły na półki sklepowe. O tym natomiast, gdzie trafią dwaj tyszanie, już wkrótce zadecyduje sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.