pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 3893

Powiatowe służby są przygotowane do zbliżającej się zimy

Podczas listopadowego posiedzenia, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego omówiła przygotowanie służb, inspekcji i straży do okresu zimowego.

komisja bezpieczeństwa 11.2016
fot. Powiat


- Posiadamy ewidencję obiektów wielkopowierzchniowych, gdzie w przypadku wystąpienia silnych opadów śniegu wykonujemy doraźne kontrole. To są obiekty o powierzchni powyżej 2000m2. W powiecie mamy ich 63. Jeśli chodzi o zagrożenia związane z sezonem grzewczym to działania w tym zakresie prowadzimy na bieżąco w ciągu całego roku - mówił Mariusz Kozik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Pszczynie.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie prowadzi akcję, podczas której odśnieżane jest 200km dróg powiatowych i prawie 85km dróg wojewódzkich. Odśnieżanie dróg wojewódzkich zlecane jest w przetargu, a kontrolowane podczas całodobowych dyżurów, 90km dróg powiatowych odśnieżają gminy na mocy zawartych porozumień, natomiast pozostałe 110km PZD odśnieża własnymi siłami. - Jesteśmy przygotowani do zimy. Akcja trwa od 1 listopada do ostatniego dnia marca. W każdej gminie jest osoba odpowiedzialna za prowadzenie akcji "zima" - zaznaczał Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Policja zwróciła uwagę na sytuację bezdomnych w czasie zimy. - U nas takie sytuacje występują w znikomej postaci, ponieważ nie mamy miejsc wielkopowierzchniowych, otwartych w nocy, gdzie takie osoby mogłyby przebywać. Jednak kontaktujemy się z gminami z jakimi podmiotami mają podpisane umowy, gdzie można takie osoby przewieźć - mówił podinsp. Bogusław Brosz, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Pszczynie.

W październiku straż pożarna przeprowadziła szkolenie z zakresu zagrożenia czadem dla policjantów, którzy realizują zadania w terenie.

- Kolejny rok z rzędu prowadzimy akcję "Powiat Pszczyński-Bezpieczne Miejsce!". Tym razem kampania skierowana jest do uczniów pierwszych i drugich klas szkół podstawowych. W ramach akcji dzieci biorą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy policji i strażaków, którzy informują, m.in. o zagrożeniach związanych z czadem - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku zajmuje się m.in. oceną zagrożeń, czy opiniowaniem pracy służb, inspekcji i straży. Starosta w jej skład powołuje funkcjonariuszy i pracowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz pracowników innych organów administracji publicznej, wykonujących zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.