pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 listopada 2016
  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 5393

[ZDJĘCIA] Pawłowice: Obchody Święta Niepodległości i odznaczenia

Tradycyjnie, 11 listopada w Pawłowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodlbchody Święta Niepodległości i odznaczenie zasłużonychegłości połączone z wręczeniem nagród "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice".

Obchody Święta Niepodległości w Pawłowicach - 11.11.2016 · fot. UG Pawłowice


Obchody Święta Niepodległości w gminie Pawłowice rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, przemarszem pod pomnik ofiar II wojny światowej, przy którym honorową wartę pełnili harcerze z 14 Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej i uczniowie z klasy wojskowo-obronnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza.

Tradycyjnie już Święto Niepodległości było połączone z wręczeniem stypendiów dla najzdolniejszych uczniów oraz nagród "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice". Akademia odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Zanim jednak goście pojawili się na widowni, zostali obdarowani biało-czerwonymi kotylionami przygotowanymi przez uczniów szkoły podstawowej z Krzyżowic. Na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta KWK "Pniówek" pod batutą Józefa Klimurczyka, która zagrała hymn państwowy, a także towarzyszyła mieszkańcom gminy grając utwory patriotyczne podczas przemarszu pod pomnik.

Wójt Gminy Franciszek Dziendziel w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim uczestnikom święta i przedstawił kilka refleksji dotyczących wolności i Małej Ojczyzny. Najlepsi uczniowie z gminy Pawłowice z rąk wójta i przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Aleksandra Szymury odebrali gratulacje i stypendia naukowe. W roku szkolnym 2016/2017 stypendia w programach "Szansa", "Motywacja" i "Warto się uczyć" otrzymało 31 uczniów i studentów.

Po raz czternasty wręczono też nagrody "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice" dla mieszkańców i organizacji z gminy Pawłowice, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do jej rozwoju i promocji. Laureatów minionych edycji wspomniał Aleksander Szymura - Przewodniczący Kapituły Nagrody. W tym roku srebrny medal z grawerem trafił do Jana Wiśniewskiego - 14 lat kierował referatem Inwestycji Urzędu Gminy Pawłowice, Jerzego i Matyldy Sierków - nauczycieli, pedagogów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach dla której nagrodę odebrali prezes Joachim Muras i naczelnik Jan Krośnik.

Na zakończenie przed publicznością wystąpił Chór ANIMATO oraz duet Piotr Karzełek i Aleksandra Dyrna przy akompaniamencie Karola Lucjana.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.