pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 października 2016
  • wyświetleń: 11386

Zmarł Alojzy Cieszko - były naczelnik Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UM

Zmarł Alojzy Cieszko - emerytowany naczelnik Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Pszczynie, wieloletni samorządowiec oraz działacz społeczny.

Alojzy Cieszko
Zmarł Alojzy Cieszko · fot. UM Pszczyna


Alojzy Cieszko urodził się 27 kwietnia 1949 r. w Porębie. W latach siedemdziesiątych był nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju. Pracę w Urzędzie Miejskim w Pszczynie rozpoczął w 1975 roku na stanowisku inspektora ds. Kultury fizycznej i turystyki, a następnie kierownika Wydziału Kultury i Sportu.

W 1995 r. został naczelnikiem wydziału Rolnictwa i Leśnictwa i pełnił tą funkcje do czasu odejścia na emeryturę w czerwcu 2016 roku. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miejskiej w Pszczynie, a w latach 1995-1999 przewodniczącym rady osiedla Piastów.

Pogrzeb Alojzego Cieszki odbędzie się w czwartek o godzinie 9.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie. Alojzy Cieszko pochowany będzie na cmentarzu św. Jadwigi.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.