pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • wyświetleń: 1874

BEST Centrum Języków Obcych obchodzi swoje 20-lecie!

Artykuł sponsorowany:

Szkoła językowa BEST Centrum Języków Obcych obchodzi swoje 20-lecie! W artykule przygotowanym na tę okazję przedstawimy historię BEST (w trzech częściach, tutaj - część 2). Przeprowadziliśmy również wywiad z Dyrektorem BEST CJO - Dariuszem Wiśniewskim. Zachęcamy do lektury - z okazji 20. urodzin BEST CJO przygotowało także niespodzianki dla Czytelników portalu pless.pl dlatego zachęcamy do uważnego przeczytania całego artykułu.

HISTORIA BEST CZ. 2 - Rozwój BEST CJO: akredytacje, szkolenia i Centrum Egzaminacyjne

BEST CJO powstało w 1996 roku w Tychach. Z roku na rok oferta językowa była poszerzana, otwierały się również kolejne oddziały - w tym pszczyński w roku 2004. Ten rok to także początek owocnej współpracy z renomowanym wydawnictwem Pearson, które do dnia dzisiejszego patronuje szkole BEST CJO. Rok wcześniej szkoła nawiązała współpracę z British Council, a w roku 2014 - z wydawnictwem Hueber. Wydawnictwa wspierają placówkę w kwestii doboru materiałów do nauki. Pearson dodatkowo organizuje szkolenia dla lektorów szkoły, prowadzone przez swoich najlepszych anglojęzycznych trenerów. Każde takie spotkanie jest przygotowane specjalnie dla BEST CJO i dostosowane do potrzeb szkoły. Takie szkolenia są bardzo istotne ze względu na to, że BEST Centrum Języków Obcych od roku 2008 posiada akredytację kuratorium oświaty i międzynarodową akredytację ELCL QA (najlepszych szkół w Europie) od roku 2010, więc poziom nauczania musi być wysoki.

Chcąc zapewnić swoim Klientom kompleksowy poziom usług, BEST CJO w 2008 roku nawiązało współpracę z ETS Global - największą na świecie firmą testującą, dla której w BEST prowadzone są otwarte i zamknięte sesje egzaminacyjne egzaminów z języka angielskiego: TOEIC L&R, TOEIC Bridge, TOEFL Junior, Pearson, niemieckiego: WiDaf i WiDaF Basic oraz francuskiego: TFI. Aktualne terminy sesji egzaminacyjnych dostępne są na stronie internetowej: www.bestcentrum.pl/terminy-sesji. Rok 2008 to również rok, w którym szkoła BEST CJO została centrum egzaminacyjnym TELC aż z 10 języków (sesje egzaminacyjna na życzenie Klienta) a w roku ubiegłym portfolio egzaminacyjne szkoły powiększyło się o egzamin z języka angielskiego Pearson Test of English (PTE). BEST CJO stał się Autoryzowanym Ośrodkiem Egzaminacyjnym PTE i oferuje nowe egzaminy na sesjach czerwcowych na poziomie B2, głównie skierowane dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Dziś BEST świętuje 20 urodziny - wygraj zaproszenie na Galę Urodzinową lub zdobądź urodzinowy rabat!

Rok 2016 to czas świętowania 20 lat BEST Centrum Języków Obcych na rynku szkół językowych - z tej okazji przeprowadziliśmy rozmowę z Dyrektorem - Dariuszem Wiśniewskim.

BEST Centrum Języków Obcych, Wiśniewski Dariusz
Dariusz Wiśniewski, dyrektor BEST CJO


- Gratulujemy okrągłego jubileuszu! Jak świętuje szkoła BEST?

Dariusz Wiśniewski, dyrektor BEST CJO: Dziękuję bardzo. To prawda, mamy powód do świętowania -20 lat w branży językowej to dla mnie sporo pracy, doświadczeń i sukcesów. Warto to jakoś uczcić, dlatego 26 września 2016 o 19:15 odbędzie się uroczysta Gala Urodzinowa BEST CJO. Imprezę organizuję w Multikinie w Tychach. Będzie to impreza zamknięta: dla obecnych i byłych pracowników oraz lektorów BEST CJO, a także dla długoletnich klientów indywidualnych i biznesowych, część zaproszeń rozdamy także w konkursach. Co roku organizuję BEST Festiwal Filmowy w Tychach, stąd pomysł, by Galę uświetnić projekcją nowego, polskiego filmu "Kamper", który w 2016 roku zdobył nominacje do Złotych Lwów w Gdyni oraz do Nagrody "East of West" na Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach. Film zbiera bardzo pozytywne recenzje, mam więc nadzieję, że moi Goście spędzą miło czas. Po filmie odbędzie się bankiet z tortem urodzinowym, przekąskami i symboliczną lampką szampana.

- Czyli tradycyjnie!

D.W.: Można tak powiedzieć (śmiech). Oczywiście dla naszych Kursantów i nowych Klientów też przygotowaliśmy szereg różnych niespodzianek - przede wszystkim wyższe niż zwykle rabaty urodzinowe i oczywiście urodzinowe konkursy, w jednym z nich główną nagrodą jest kurs językowy w BEST CJO {link do edukacja.pless.pl/44725-konkurs-na-poczatek-roku-szkolnego-do-wygrania-kurs-jezykowy).
Chciałbym również ogłosić nowy, specjalny konkurs, w którym nagrodami będą 3 podwójne zaproszenia na wspomnianą już wcześniej Urodzinową Galę BEST w Tychach. Wystarczy na adres pszczyna@bestcentrum.pl wysłać e-maila z tytułem "pless na Gali BEST" i odpowiedzieć na pytanie: "W którym roku powstała sieć szkół językowych BEST Centrum Języków Obcych?" W e-mailu proszę także podać imię, nazwisko, datę urodzenia, telefon, e-mail i wpisać zdanie "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BEST CJO do celów marketingowych szkoły, w tym do powiadomienia mnie o wyniku konkursu oraz upublicznienia imienia i nazwiska w razie wygranej." Czyli dużo się dzieje - świętujemy wspólnie przez cały okres zapisów, aż do połowy października 2016.


BEST Centrum Języków Obcych


- Z którego momentu funkcjonowania szkoły BEST CJO jest Pan najbardziej dumny?

D.W.: Ciężko byłoby mi wskazać jeden moment - myślę, że w ciągu 20 lat uzbierało się ich co najmniej kilka. Na pewno cieszyło mnie otwarcie każdego kolejnego oddziału. BEST CJO liczy ich w chwili obecnej 5, a w każdym z miast, w którym otworzyliśmy oddział szkoła BEST CJO zdobyła bardzo silną, a często wręcz dominującą pozycję. Stworzenie sieci szkół było moim marzeniem, które z czasem udało mi się zrealizować - to na pewno powód do dumy. Ale to nie wszystko - na przestrzeni lat zdobywaliśmy akredytacje: Kuratorium Oświaty i międzynarodową akredytację najlepszych szkół w Europie ELCL QL, a także zostaliśmy ośrodkiem egzaminacyjnym. Jesteśmy przedstawicielem największej na świecie firmy testującej ETS Global, dla której prowadzimy otwarte i zamknięte sesje egzaminacyjne. Staliśmy się także centrum egzaminacyjnym TELC aż z 10 języków oraz Pearson Test of English. Patronują nam przodujące na rynku wydawnictwa: Pearson i Hueber. Mamy również świetnych, doświadczonych lektorów i native speakerów. To wszystko wymagało sporej pracy, która zaowocowała sukcesem - z tego również jestem dumny.

- W 2004 roku powstał oddział w Pszczynie - co może zachęcić mieszkańców naszego miasta do odwiedzin w BEST CJO?

D.W.: Jako spory atut oddziału mogę uznać jego 12-letnią obecność w Pszczynie - to duże doświadczenie, ciągłe obserwacje i reagowanie na potrzeby Klientów pozwoliły nam na stworzenie oferty, która jest elastyczna. Proponujemy duży wybór kursów grupowych standardowych - angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski na różnych poziomach zaawansowania cieszą się największą popularnością. Kursy konwersacyjne (od poziomu B1) to propozycja dla osób, które chcą przełamać barierę językową i poćwiczyć praktyczne użycie języka obcego (mówienie). Przyszli maturzyści bez obaw przystąpią do egzaminu dojrzałości po naszym kursie maturalnym, na poziomie rozszerzonym. Na najmłodszych również czeka atrakcyjna oferta, programowo dostosowana do wieku i umiejętności - nie tylko z angielskiego! Ponadto oferujemy kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge (FCE, CAE), które są cenione za granicą i w kraju. Organizujemy również kursy indywidualne i dla klientów biznesowych - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i myślę, że warto przyjść i się o tym przekonać.

BEST Centrum Języków Obcych


- Co jeszcze chciałby Pan powiedzieć naszym Czytelnikom?

D.W.: Chciałbym zaprosić wszystkich do oddziału w Pszczynie - mamy bardzo ciekawą ofertę na nowy rok szkolny 2016/2017. Na początku października mamy zaplanowane darmowe lekcje pokazowe oraz krótkie kursy wstępne za niewielką opłatą: 30zł za cały kurs. To świetny moment na poznanie naszej szkoły - można się przekonać, jak prowadzone są zajęcia, poznać lektorów. Harmonogram takich zajęć pokazowych można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.bestcentrum.pl/lekcje-pokazowe. Dodatkowo specjalnie dla Czytelników pless.pl przygotowaliśmy rabaty urodzinowe: aż 100zł zniżki od ceny kursu. Swój rabat można powiększyć o tradycyjne rabaty BEST CJO: rodzinny (po 50zł/osobę), za drugi język (po 50zł/ 1 język), za polecenie: 30zł . Warto wspomnieć, że za zapis on-line [link: www.bestcentrum.pl/zapisy], dokonany przez naszą stronę internetową www.bestcentrum.pl można również uzyskać dodatkową zniżkę w wysokości 20zł wpisując w kodzie promocyjnym hasło "pless.pl". Promocja urodzinowa w Sekretariacie szkoły obowiązuje także na hasło "pless.pl" lub można przynieść do nas wydruk 1-szej strony artykułu w terminie do 14 dni od daty jego publikacji na portalu pless.pl.

- To naprawdę ciekawa oferta - dziękujemy za rozmowę!

D.W.: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich Czytelników portalu pless.pl, pamiętajcie o konkursie i do zobaczenia w BEST CJO w Pszczynie w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Adres szkoły językowej BEST to:

"BEST" Centrum Języków Obcych
Pszczyna, Plac Targowy 15 (II piętro)

Tel. (33) 447 07 23 lub 500 169 048
Infolinia: 801 011 036
e-mail: pszczyna@bestcentrum.pl
www.bestcentrum.pl
www.FaceBook.com/BestCentrum