pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2016
  • 25 września 2016
  • wyświetleń: 11811

Powstała nowa mapa tras rowerowych gminy Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Najpierw inwentaryzacja, a następnie remont oznakowania ścieżek rowerowych zlecił pod koniec 2015 roku Urząd Miejski w Pszczynie. Wykonawcą została firma ReZnak z Opola, która odpowiadała za wyremontowane zniszczonego oznakowania i dodatkowo wykonała brakujący odcinek trasy nr 1 Pszczyna - Goczałkowice. Dzięki temu liczne grono rowerzystów mogło bez problemu rozpocząć tegoroczny sezon rowerowy.

rower, szlak, ścieżka, trasa rowerowa, park, mapa
Nowe oznakowanie w pszczyńskim parku · fot. UM Pszczyna


Systematycznie na gminnych drogach rowerowych pojawia się coraz więcej rowerzystów. Oznakowanie stało się przejrzyste, brakowało jednak odpowiedniego przewodnika, który pozwoli precyzyjnie zaplanować trasy przejazdu. Pod koniec lipca w Urzędzie Miejskim opracowano mapę tras rowerowych Aktywna Pszczyna.

- Na mapie znalazły się propozycje wycieczek rowerowych opracowane przez Klub Turystyki Kolarskiej "Koło" przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Oznaczone zostały również trasy międzynarodowe i trasy Śląskiej Sieci Rowerowej wraz z opisami atrakcji turystycznych, które znajdują się na trasie przejazdu. Wydawnictwo zawiera również aktualne dane teleadresowe najważniejszych instytucji, a także informacje o bazie hotelowej - mówi Anna Bramska z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

W opracowaniu znalazły się cztery wycieczki rowerowe: Poznajemy przyrodę Lasów Pszczyńskich, Tajemnice Lasów Pszczyńskich - kamienie pamiątkowe, Śladami Bitwy Pszczyńskiej - Wrzesień 1939, Dwa jeziora - cztery ośrodki sportów wodnych. Wytyczono również wszystkie trasy, które przebiegają przez gminę Pszczyna. Wśród nich znalazły się m.in. trasa R4 łącząca Roscoff we Francji z Kijowem, która na naszym odcinku wynosi 25,9 km, a także słynna "Greenways" łącząca Kraków z Wiedniem.

rower, szlak, ścieżka,trasa rowerowa,Pszczyna,mapa
Powstała mapa tras rowerowych gminy Pszczyna. · fot. UM Pszczyna


- Z wielką radością mogę poinformować o działaniach zmierzających do popularyzacji zdrowego trybu życia, które realizowane są w Pszczynie. Jednym z nich jest inwestowanie w rozwój infrastruktury rowerowej. Nasza gmina może pochwalić się doskonałą lokalizacją, co stwarza znakomite warunki do rekreacji i wypoczynku. Dwa zbiorniki wodne, kilometry ścieżek leśnych oraz niedawno wyremontowane oznakowanie ścieżek rowerowych spowodowało stale rosnącą liczbę cyklistów, którzy chętnie przyjeżdżają do Pszczyny. Brakowało wydawnictwa, w którym znajdą się wszystkie szlaki rowerowe. Dlatego oddajemy w Państwa ręce najnowszą mapę rowerową naszej gminy - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Konkurs

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.