pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2016
  • wyświetleń: 5408

Kazimierz Płachno odebrał statuetkę Żubra na sesji Rady Powiatu

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego jeden z działaczy sportowych z naszego powiatu - Kazimierz Płachno - otrzymał statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Żubr dla Kazimierza Płachno - 31.08.2016 · fot. Powiat


- Dziękując za te 50 lat pracy trenerskiej i kształtowania młodzieży w duchu sportowej rywalizacji - tej zdrowej rywalizacji - wspólnie z całą Radą Powiatu chcemy wyróżnić pana statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego. Mamy nadzieję, że pana śladem pójdzie bardzo wielu, nie tylko pańskich wychowanków, ale pozostałych nauczycieli i trenerów - mówił podczas wręczania nagrody starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Kazimierz Płachno pracę trenerską rozpoczął w Szkolnym Klubie Sportowym "Przełom: Kaniów" gdzie w latach 60. zainicjował tworzenie klas sportowych. Jest jednym z założycieli Pszczyńskiego Ludowego Klubu Sportowego. Do najważniejszych sukcesów trenerskich Kazimierza Płachno należą te związane z siatkówką kobiet: trzykrotny awans do II ligi siatkówki kobiet (1981, 1989, 2002), Finał Mistrzostw Polski Juniorek (1978), półfinał Mistrzostw Polski Juniorek (1979), finał XV Centralnej Spartakiady Młodzieży (1988), Centralne Igrzyska Szkół Rolniczych (pięć razy złoto, dwa razy srebro i cztery razy brąz), sukcesy w polsko-czechosłowackiej (później polsko-czeskiej) Interlidze Szkół Rolniczych, półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek (2013) czy zwycięstwo w Międzynarodowych Turniejach Siatkówki Dziewcząt w czeskim Frydlancie.

- Jestem bardzo wzruszony. To jest praca nie tylko moja, ale też tych, którzy ze mną współpracowali i młodzieży - podkreślał Kazmierz Płachno.

Statuetka przyznawana jest za całokształt działalności oraz za realizację wartościowych projektów, tworzenie i upowszechnianie kultury, sztuki i sportu.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.