pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4454

W Pszczynie można wynająć pokoje z widokiem na Muzeum Zamkowe

Po blisko dwóch latach od likwidacji Hotelu Zamkowego, w Pszczynie znów można wynająć apartament z widokiem na starówkę i pałac. W kamienicy przy ul. Rynek 20 uruchomione zostały sala konferencyjna i pokoje na wynajem.

Ogródki letnie w Pszczynie - 07.07.2016
W Pszczynie znów można wynająć pokoje z widokiem na Muzeum Zamkowe. · fot. wiktoria / pless.pl


Właścicielem budynku jest firma Visa Bell z Pszczyny. Kiedy przed dwoma laty zakończyła się jej współpraca z Restauracją Stara Piekarnia i Hotelem Zamkowym, zapowiadała, że budynek wynajmie wyłącznie pod działalność gastronomiczną i hotelarską i to tylko wówczas, gdy najemcami będą ludzie z pasją; w innym wypadku nie wykluczała samodzielnego prowadzenia takiej działalności.

- Długo zastanawialiśmy się co z kamienicą zrobić. Oczywiście w pierwszej kolejności rozważaliśmy jej ponowne wynajęcie. Jednak jej wnętrza, historia i klimat są na tyle wyjątkowe, że nie chcieliśmy, żeby to przepadło. Stąd pojawił się pomysł, żeby ją odrestaurować i wypromować. Całe wnętrze zostało odnowione pod okiem specjalistów - mówi dzisiaj Marta Złoty z firmy Visa Bell.

Od likwidacji poprzedniej restauracji nie minęło wiele czasu, a na parterze budynku pojawiła się popularna wśród pszczynian Pizzeria Buongiorno, która przeniosła się tutaj z ulicy Bielskiej.

Tymczasem pomieszczenia na piętrach pozostały puste. Ostatecznie sam właściciel zdecydował się na stworzenie tutaj miejsca, które będzie służyć spotkaniom biznesowym oraz rodzinnym.

- Kamienica to bardzo kameralne miejsce. W Pszczynie mamy kilka świetnych hoteli i restauracji, my chcieliśmy stworzyć miejsce, które w pewien sposób będzie się różnić. Nie nazywamy jej hotelem, bo nim nie jest. Dla nas priorytetem jest, aby każdy, kto będzie chciał skorzystać z naszej oferty, czuł się w tym miejscu swobodnie i wyjątkowo - wyjaśnia Marta Złoty.

Jak dodaje, największym atutem kamienicy i największą dumą jest salonik w apartamencie. - To miejsce gdzie naprawdę można poczuć się swobodnie. Jego wystrój wprost zachęca do odpoczynku, a atmosfera sprzyja wszelkim rozmowom. Salonik jest bardzo funkcjonalnym pomieszczeniem tym bardziej, że można go wynająć jako osobne pomieszczenie lub jako całość apartamentu. Klienci korzystający z niego mogą prowadzić w nim zarówno rozmowy biznesowe jak i traktować go jako miejsce odpoczynku od gwaru imprezy - opisuje.

Poza apartamentem Rynek 20 oferuje siedem pokoi dwuosobowych, a także salę bankietowo-konferencyjną do 50 osób.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.