pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3897

Elektryczne paralizatory na wyposażeniu policjantów z Pszczyny

W sytuacjach, w których policjanci mają styczność z agresywnymi przestępcami nie zawsze konieczne jest użycie broni palnej. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się paralizator elektryczny. Pszczyńscy policjanci, już od kilku tygodni, mają na swoim wyposażeniu służbowym Tasery X2 służące do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

paralizator, policja, taser, prąd
Elektryczne paralizatory na wyposażeniu policjantów z Pszczyny · fot. KPP Pszczyna


Po zdanym egzaminie na razie dwójka pszczyńskich policjantów otrzymała uprawnienia do posługiwania się tym środkiem przymusu bezpośredniego. Dzięki temu, w sytuacji poważnego zagrożenia, kiedy użycie innych środków przymusu bezpośredniego okaże się niemożliwe lub nieskuteczne, policjanci będą mogli użyć paralizatora w celu krótkotrwałego obezwładnienia osoby.

Urządzenie to ma za zadanie obezwładniać bólem wywołanym przez prąd elektryczny przepływający przez ciało. Będący na wyposażeniu pszczyńskich policjantów Taser X2 wykorzystuje dwa wymienialne kartridże o różnym zasięgu rażenia, od 15 do 25 stóp. Jest skuteczny zarówno na odległość, jak i z bliska. Celowanie odbywa się tradycyjnie, przy użyciu muszki i szczerbinki, bądź przy wykorzystaniu laserowych wskaźników celów.

Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w latarkę taktyczną. Rozwiązanie takie z pewnością wpłynie pozytywnie na skuteczność działań pszczyńskiej policji, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo uczestnikom interwencji.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.