pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3681

Wyremontowano kolejne alejki w pszczyńskim parku

W pszczyńskim parku wyremontowano alejki w sąsiedztwie Bramy Chińskiej, Alei Głównej i cmentarza św. Jadwigi.. Prace kosztowały 144 tysiące złotych i polegały na wymianie nakładki asfaltowej, która w tym miejscu była w bardzo złym stanie.

alejka, park
Wyremontowana alejka w pszczyńskim parku · fot. UM Pszczyna


- Za zgodą konserwatora wyremontowano istniejąca nawierzchnię. Wymieniony został stary dziurawy asfalt od strony Bramy Chińskiej, Alei Głównej i wejścia na Cmentarz Św. Jadwigi. Dzięki temu można bezpiecznie przejść i przejechać od strony osiedla Stara Wieś, Powstańców Śląskich oraz Piłsudskiego do centrum miasta - wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, Piotr Łapa.

Prace kosztowały 144.694,74 zł wraz z nadzorem inwestorskim. Na majowej sesji Rada Miejska z oszczędności przesunęła do Zakładu Zieleni Miejskiej 150 tys. zł, które przeznaczono na remont alejek w parku. Zadanie w ramach bieżących remontów wykonała firma Drogród z Ćwiklic.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.