pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3363

Prace drogowe na gminnych drogach w Pszczynie

Dobra pogoda sprzyja budowie gminnych dróg. Z każdym dniem pojawiają się nowe metry asfaltu. Na ten rok zaplanowano do realizacji dwie kluczowe inwestycje drogowe - ulice Braci Jędrysików oraz Zbożową.

Prace drogowe w gminie Pszczyna - 08.2016 · fot. UM Pszczyna


Na ul. Braci Jędrysików można zobaczyć ciężki sprzęt. Od ul. Pionierów do ul. Bieruńskiej odcinek drogi jest nieprzejezdny. Trwają tam prace związane z realizacją ostatniego etapu. Obecnie trwa korytowanie oraz układanie podbudowy. Niebawem mieszkańcy Pszczyny będą mieli do dyspozycji drogę z nawierzchnią asfaltową. Na taki stan czekało wielu mieszkańców osiedla Podstarzyniec, którzy dotychczas korzystali z szutrowej drogi.

Wielkie zmiany szykują się również na ul. Zbożowej, gdzie rozpoczęto prace związane z odwodnieniem. Tam w przyszłości na długości 1300 metrów ulicy, pomiędzy ul. Doświadczalną, a ul. Paderewskiego pojawi się także nawierzchnia asfaltowa.Zdecydowano również o przebudowie łącznika ulic Paderewskiego-Łowiecka i przebudowie nawierzchni ul. Łowieckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Karola Miarki do skrzyżowania z ul. Chopina. Na 566 metrach ul. Sygietyńskiego pojawił się już asfalt.

Zaplanowano również remont chodnika w ciągu ul. Paderewskiego w Pszczynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Zbożową do łącznika ulic Paderewskiego-Łowiecka.

- Dobra pogoda sprzyja budowie dróg, stąd największe realizacje przypadły właśnie na ten okres. Wiąże się to m.in. z faktem, iż z początkiem roku uruchamiamy procedury zamówień publicznych. Możemy ubolewać nad tym, że modernizacja i rozwój sieci komunikacyjnej pochłania tak olbrzymie kwoty. Cieszy jednak fakt, że stale poprawiamy jakość naszych dróg. Mamy świadomość, że Pszczyna stale się rozwija. Powstają nowe domy i rozbudowują się osiedla. To natomiast wymaga rozbudowy dróg dojazdowych, które w wielu miejscach czekają na asfalt. Na początku kadencji przygotowaliśmy z radnymi listę najważniejszych dróg wymagających remontów. W tym roku załącznik inwestycyjny do uchwały budżetowej dotyczący łączności i transportu wyniósł ponad 6 mln zł. Systematycznie realizujemy zaplanowane cele. Mniejsze drogi i modernizacje wykonywane są w ramach bieżącego utrzymania. W 2016 na ten cel przeznaczymy prawie 2 mln zł - mówi burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.