pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lipca 2016
  • wyświetleń: 11109

Dwie pijane nieletnie rowerzystki wracały ul. Żorską z imprezy

Okres wakacji sprzyja nocnym imprezom i związanej z tym zwiększonej ilości wypitego alkoholu. Ostatnio w nadmiarze spożyły go dwie nieletnie rowerzystki z Pszczyny, które w drodze powrotnej do domu natknęły się na patrol policji. Po zbadaniu ich stanu trzeźwości obydwie wróciły do swoich rodziców.

Policjanci patrolowali rejon ul. Żorskiej w Pszczynie, kiedy zauważyli jadące drogą dwie młode kobiety. Zwrócili na nie uwagę, ponieważ w rowerze jednej z nich nie działało tylne światło. Jak się później okazało, stan, w jakim znajdowały się obydwie panny, również pozostawiał wiele do życzenia.

Po przeprowadzonych badaniach ustalono, że 17-latka kierowała rowerem, mając niecały promil alkoholu w organizmie, a jej młodsza o rok koleżanka miała przeszło promil. Teraz nastolatki będą musiały ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Już wkrótce 16-latka będzie tłumaczyła się w sądzie dla nieletnich, a 17-latce przyjdzie odpowiedzieć za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Wykroczenie to zagrożone jest karą aresztu lub grzywny. Dodatkowo, nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za przejaw demoralizacji, w tym przypadku spożywania alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.