pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lipca 2016
  • wyświetleń: 2484

W Kobiórze zakończono renowację zbiornika przy ul. Leśników

Na pierwszej połowie lipca dokonano odbioru końcowego zadania związanego z renowacją zbiornika małej retencji przy ul. Leśników w Kobiórze (etap 2: remont grobli zbiornika górnego).

Kobiór, zbiornik Górny, Leśników, renowacja
Prace na zbiorniku górnym w Kobiórze · fot. UG Kobiór


W ramach remontu wyprofilowano i ubezpieczono skarpy zbiornika kiszką faszynową na długości 600 mb. Prace wykonała firma Zakład Usługowo - Handlowy Gąsior Kazimierz z Suszca, która realizowała również pierwszy etap remontu zbiornika w jesienią ubiegłego roku.

Wartość zadania określono na kwotę około 38.000 zł, z czego 15.000 zł pochodziło ze środków Polskiego Związku Wędkarskiego, który partycypował w remoncie zbiornika wykorzystywanego przez jego Kobiórskie Koło. W dniu odbioru miejsce robót wizytowała także przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który przyznał na ten cel dofinansowanie w kwocie 18.081 zł.

Po uzyskaniu dokumentacji geodezyjnej powykonawczej Urząd Gminy zamierza wystąpić do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wyremontowanego zbiornika.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.