Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 6303

Ukończono przebudowę głównej parkowej alejki - zdjęcia

Zakończono pracę związane z przebudową głównej alei w parku pszczyńskim. W piątek 20 maja burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z wykonawcą. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie procedura związana z odbiorami technicznymi.

Główna aleja w parku pszczyńskim - 20.05.2016 · fot. UM Pszczyna


Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1,2 mln zł. Koszt ostatniego etapu kosztował 394 329,96 zł. Pracę wykonało Konsorcjum Firm - Lider Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Handlowe-Usługowe Profectus Sp. z o.o. Członek konsorcjum: Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap rewitalizacji parku polegał na remoncie alei głównej od zamku, do mostku. Rozebrano tam nawierzchnię asfaltową. W zamian ułożono betonową kostkę z granitową strukturą. W ramach II etapu prowadzono prace na odcinku 200 metrów od mostku do alejki potocznie nazywanej Czarny Ganek.

Trzeci etap pozwolił doprowadzić inwestycję do końca. Alejka, która stanowi główny ciąg komunikacyjny połączyła Muzeum Zamkowe z cmentarzem i północnym wejściem do parku.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.