Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 6671

Oświadczenie radnego Kamila Widłoka

Krótko po publikacji artykułu o skardze na burmistrza do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie radnego Kamila Widłoka. Radny zwraca uwagę, że nie pełnił roli protokolanta w komisji rewizyjnej, a podane w wypowiedzi przez Dariusza Skrobola informacje nie są prawdziwe.

I sesja Rady Miejskiej 2014-2018 - 27.11.2014
Radny Kamil Widłok · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Kamil Widłok jest radnym, członkiem komisji rewizyjnej, która opiniowała skargę na burmistrza Pszczyny. W czwartek głosował za uchwałą w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność burmistrza Pszczyny.

Jego nazwisko pojawiło się w oświadczeniu Dariusza Skrobola jako "protokolanta". Burmistrz zarzucił radnemu, iż ten "nie zamieścił w opinii wszystkich wyjaśnień (burmistrza - przyp. red.), lecz wybiórczo tylko te treści, które są spójne ze stanowiskiem komisji".

Radny odniósł się do tej wypowiedzi w osobnym oświadczeniu, które publikujemy poniżej.

Oświadczenie radnego Kamila Widłoka, członka komisji rewizyjnej:

Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol w swoim oświadczeniu wymienia mnie z imienia i nazwiska jako osobę sporządzającą protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej. Zgodnie ze statutem Gminy Pszczyna, żaden z członków Komisji Rewizyjnej nie piastuje stanowiska protokolanta, dokument jest opinią całej Komisji Rewizyjnej, a nie wyłącznie któregoś z członków, i również jest sporządzany przez wszystkich członków Komisji Rewizyjnej, którzy się pod tym dokumentem podpisują.

Nie wiem skąd burmistrz Dariusz Skrobol czerpie informacje i na jakiej podstawie twierdzi, że jest to dokument sporządzony przeze mnie, natomiast oświadczam, że ta informacja jest nieprawdziwa oraz że burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wprowadza opinię publiczną w błąd, podając nieprawdziwe informacje, bez wcześniejszej weryfikacji.

Kamil Widłok

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.