pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2016
  • 2 maja 2016
  • wyświetleń: 70152

[ZDJĘCIA] Do Pszczyny przyjechało ponad tysiąc motocyklistów!

Ponad tysiąc motocyklistów zjawiło się w sobotę na pszczyńskim rynku w ramach akcji Motoserce. Sam wyjazd motocykli na paradę ulicami Pszczyny i sąsiednich miejscowości trwał prawie 15 minut! To jednak nie jedyna atrakcja, która towarzyszyła akcji Motoserce. Na rynku odbyły się też koncerty, różnego rodzaju pokazy, wystąpił kabaret Jurki, a przede wszystkim odbyła się akcja krwiodawstwa. Takiej imprezy w Pszczynie jeszcze nie było!

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia zapisów relacji wideo, które przeprowadzaliśmy na żywo oraz obszernych galerii - publikujemy prawie 1,5 tys. zdjęć.

Motoserce 2016 - wyjazd na paradę motocyklową - 30.04.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Największą atrakcją imprezy była oczywiście parada motocykli. Motocykliści w asyście policji wyruszyli na paradę ulicami Pszczyny i sąsiednich miejscowości równo o godzinie 13. Motocyklistów było tak dużo, że sam wyjazd kolumny motocykli z ulicy Wojska Polskiego zajął prawie 15 minut.

Motoserce 2016 - powrót z parady motocyklowej - 30.04.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Z naszych roboczych obliczeń wyszło, że pszczyńska starówka zgromadziła w sobotę ponad tysiąc motocyklistów. Dokładne obliczenia można przeprowadzić na podstawie poniższych materiałów wideo, w których jest przedstawiona cała parada (film nr 1). Można policzyć więc motocyklistów i dodać do nich jeszcze tych, którzy pozostali na rynku (film nr 2). Kto się tego podejmie? :)

Akcja Motoserce 2016 - Pszczyna - 30.04.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Akcja Motoserce to jednak nie tylko parada motocykli. Podczas sobotniej imprezy na pszczyńskim rynku sporo się działo. Organizowane były konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, ciekawe pokazy (stuntu motocyklowego, trailu rowerowego i ratownictwa medycznego).

Motoserce 2016 - pokazy stuntu i trialu - 30.04.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Na płycie rynku postawione były też dmuchańce, z których chętnie korzystali najmłodsi. Na scenie zagrały zespołu SpolishRadio, Hard Rockets oraz gwiazda wieczoru - grupa Cochise, wokalistą której jest popularny aktor Paweł Małaszyński. Publiczności zaprezentował się również kabaret Jurki. W czasie trwania imprezy odbyła się akcja krwiodawstwa, w której wzięło udział ponad 250 osób! Promowana była też bezpieczna jazda na motocyklu, właściwe zachowanie na drodze oraz pomoc innym uczestnikom ruchu drogowego.

Motoserce 2016 - koncert zespołu Cochise - 30.04.2016 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Akcję Motoserce zorganizowała Pszczyńska Grupa Motocyklowa pod patronatem Burmistrza, Starosty oraz klubu motocyklowego Steel Roses MC P/C Siemianowice Śląskie. Organizatorom należą się zasłużone pochwały, gdyż impreza przy tej ilości motocyklistów przebiegła sprawnie, a przede wszystkim ściągnęła na rynek tłumy mieszkańców i turystów.

Motoserce 2016 - galeria Eryka Laska · fot. Eryk Lasek


Motoserce 2016 - galeria Tomasza Żura · fot. Tomasz Żur


[WIDEO] Motoserce 2016 - pokazy i parada motocykliLoading...


[WIDEO] Motoserce 2016 - pokazy, koncertyLoading...


[WIDEO] Parada motocykli - powrót na rynek - cz.1Loading...


[WIDEO] Parada motocykli - powrót na rynek - cz.2Loading...

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.