pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2584

Strażacy otrzymali fantom dziecięcy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach przekazał Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie fantom do treningu resuscytacji krążeniowo-oddechowej dziecka.

Przekazanie fantomu dla straży pożarnej - 12.2015 · fot. Powiat


- Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego okazało się, że w pszczyńskiej komendzie jest zapotrzebowanie na dziecięcy fantom. Byliśmy w posiadaniu takiego manekina, więc zdecydowaliśmy się go przekazać. To statutowa działalność naszego ośrodka - wyjaśnia Roman Bańczyk, dyrektor katowickiego WORD-u.

Nowy nabytek bardzo się w pszczyńskiej komendzie przyda. - Mamy duże fantomy, na których ćwiczymy resuscytację osób dorosłych, a ta jest zupełnie inaczej prowadzona na osobie dorosłej niż na dziecku. Fantom będziemy wykorzystywać do ćwiczenia w naszej komendzie, będą z niego korzystać także strażacy-ochotnicy oraz młodzież ze szkół z powiatu pszczyńskiego - mówi st. bryg. Ireneusz Smolarek, komendant powiatowy PSP w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.