pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 2066

Powiat nagrodzony za wsparcie firm

Powiat Pszczyński został laureatem V edycji ogólnopolskiego programu "Samorząd, który wspiera MŚP", a starosta pszczyński, Paweł Sadza odebrał tytuł "Starosty - Lidera, który wspiera MŚP". Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, która odbyła się 12 października w Katowicach w ramach odbywającego się Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

MŚP - certyfikat
Starosta pszczyński, Paweł Sadza odbiera certyfikat programu "Samorząd, który wspiera MŚP" · fot. Tomasz Żak, BP Urzędu Marszałkowskiego


Ogólnopolski program "Samorząd, który wspiera MŚP" jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Jego celem jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

Kapituła V edycji programu przyznała dziewięć certyfikatów "Samorząd, który wspiera MŚP" w trzech różnych kategoriach. Jedynym wyróżnionym samorządem w kategorii "Powiat" został powiat pszczyński. Certyfikat z rąk Janusza Steinhoffa, przewodniczącego Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Tadeusza Donocika - prezes RIG w Katowicach odebrał starosta pszczyński, Paweł Sadza, który został wyróżniony tytułem "Lider, który wspiera MŚP".

- Kapituła programu doceniła współpracę samorządów z przedsiębiorcami i tworzenie dla nich jak najlepszych warunków do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Powiaty ziemskie tak naprawdę mają dość ograniczone pod tym względem możliwości i to dla mnie szczególnie istotne, że otrzymaliśmy to wyróżnienie jako jedyny powiat w kraju - mówi starosta Paweł Sadza.

Samorząd, który wspiera MŚP · fot. Tomasz Żak, BP Urzędu Marszałkowskiego


Jakie działania realizowane przez nasz powiat doceniła kapituła programu "Samorząd, który wspiera MŚP"? M.in. wprowadzone w Starostwie Powiatowym ułatwienia dla mieszkańców i przedsiębiorców - elektroniczną kolejkę i usługi powiadamiania sms lub e-mail o gotowych do odbioru dokumentach, organizację Powiatowych Tragów Pracy i Aktywności Społecznej, Tygodnia Kariery, szkoleń dla przedsiębiorców w temacie pozyskiwania środków unijnych, działań Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie pozyskiwania środków na wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Doceniono także zawieranie umów z wiodącymi lokalnymi przedsiębiorcami na objęcie patronatem klas w powiatowych szkołach oraz przyznawanie Złotych Laurów najlepszym przedsiębiorcom powiatu pszczyńskiego.

- Znalezienie się w gronie Laureatów Programu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Urzędu w otoczeniu, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały - podkreślała kapituła programu.

W kategorii "Miasto" certyfikat V edycji Programu "Samorząd, który wspiera MŚP" otrzymały: Gmina Miasto Koszalin, Miasto Suwałki, Miasto Oświęcim, Miasto Legnica, Miasto Rydułtowy i Miasto Brodnica, natomiast w kategorii "Gmina wiejska" - Gmina Jasienica i Gmina Godów.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.