pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2015
  • wyświetleń: 3396

Wojenne niewybuchy w Suszcu

Mundurowi z grupy minersko-pirotechnicznej pszczyńskiej komendy odebrali informację o znalezionych w lesie w Suszcu niewybuchach z okresu II Wojny Światowej. Zabezpieczono pocisk artyleryjski i nieustalony metalowy przedmiot wojskowy. Znalezionymi przez grzybiarza przedmiotami zajęli się saperzy z gliwickiego patrolu wojskowego.

niewybuch, bomba, bomby, saper
Niewybuchy z okresu II wojny światowej · fot. KPP Pszczyna


Niewybuchy znalazł mieszkaniec Żor, który w tamtym rejonie zbierał grzyby. Przemierzając las natknął się na dwa przedmioty przypominające pociski. Mając świadomość zagrożenia, natychmiast powiadomił o znalezisku policjantów.

Przybyli na miejsce specjaliści z grupy minersko-pirotechnicznej pszczyńskiej komendy stwierdzili, że mają do czynienia z pociskiem artyleryjskim z okresu II wojny światowej i mocno skorodowanym przedmiotem. Do chwili przybycia na miejsce patrolu saperskiego z Gliwic nadzór nad znaleziskiem sprawowali policjanci. Następnie znalezisko zostało zabrane przez wojskowych w celu zneutralizowania go na poligonie, co ostatecznie zażegnano niebezpieczeństwo.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.