pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2015
  • wyświetleń: 4919

Zareagowali na pijanych kierowców

Pszczyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy ruszyli w drogę mając w organizmie zabronione promile. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych dzięki reakcji osób, które o swoich podejrzeniach powiadomiły oficera dyżurnego. Teraz o losach tej dwójki będzie decydował sąd i prokurator.

W piątek przed 19.00 do pszczyńskiej komendy zadzwonił pracownik ochrony jednego z zakładów produkcyjnych w Pszczynie, przekazując informację, że na drogę publiczną zamierza wyjechać pijany kierowca ciężarowej Scanii. Przekazane przez świadka dane niestety potwierdziły się. Wskazany policjantom 59-latek z Siedlec w chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce o 22.40. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie podobnej treści co poprzednie. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, którzy kilka minut później na ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie natknęli się na opisywaną w komunikacie Mazdę. W przekonaniu, że to ten właściwy samochód, umocniły mundurowych nerwowe ruchy kierowcy i jego ucieczka przed patrolem. Po krótkim pościgu okazało się, że za kółkiem siedział 21-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.