pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 września 2015
  • wyświetleń: 4149

Będzie kolejny projekt na Bankowej?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Punkt "G"" podaj

Mimo że czwartkowy koncert Teddy Jr oraz Holly Blue zakończył cykl koncertów Bankowa Street Live, nie oznacza to, że nic tam nie będzie się już działo. Dzień wcześniej przedsiębiorcy spotkali się z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem oraz dyrektorem Pszczyńskiego Centrum Kultury Michałem Czernkiem, by porozmawiać o nowym projekcie.

Koncert zespołu Krzywa Alternatywa w ramach Bankowa Street Live - 13.08.2015 r.
Koncert zespołu Krzywa Alternatywa w ramach Bankowa Street Live · fot. Andrzej Grynpeter


Śmiało można powiedzieć, że dzięki koncertom ulica Bankowa ożyła, stając się często uczęszczanym miejscem. Czwartkowe imprezy przyciągnęły sporo osób. Już po pierwszych trzech występach zapadła decyzja, że projekt będzie kontynuowany. Ostatecznie skończył się na sześciu muzycznych wydarzeniach.

- Bankowa Street Live pokazuje, że czasami lepiej ze sobą współpracować niż konkurować. W tym przypadku został stworzony ciekawy produkt kulturalny, a obecność wielu ludzi świadczy o tym, że była wielka potrzeba tworzenia takich właśnie koncertów - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Koncert zespołu "Czary Mary Koszmary i Ćmy" w ramach Bankowa Street Live - 27.08.2015
Koncert zespołu "Czary Mary Koszmary i Ćmy" · fot. Andrzej Grynpeter


To nie koniec, przed nami wiele muzycznych niespodzianek. Rafał Szymczak ze "Sztamfera" opowiada o nowych pomysłach. - Do dwóch tygodni planujemy wprowadzić program dla zespołów ze Śląska. Będziemy chcieli, żeby wysyłali do nas swoją muzykę. W zamian zaoferujemy im możliwość prezentowania ich muzyki w trzech knajpach. Najciekawsze zespoły dostaną od nas propozycję pełnopłatnego koncertu na Bankowej. Mamy świadomość tego, że potencjał muzyczny jest duży. Jak zwykle jest jeden problem. Mnóstwo ludzi nie ma możliwości, nie wie jak się za to zabrać lub nie ma na to czasu. My chcemy to ułatwić ze szczególnym akcentem na twórczość śląską - mówi.

Bankowa Street Live to prokulturalna inicjatywa trzech lokali działających w Pszczynie na ul. Bankowej wspierana przez PCKul. "Sztamfer", którego właściciele są artystami i muzykami, "Punkt G" - współorganizator festiwalu kulinarnego "Chochla" oraz "Champion" - współorganizator muzycznego "projektu Warka".

Bankowa Street LIVE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.