Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2015
  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 6381

Przebudowa alei w parku - ciąg dalszy

Przebudowa Alei Głównej w Parku Zamkowym w Pszczynie będzie kontynuowana jeszcze w tym roku. Gmina znalazła dodatkowe środki na kontynuację inwestycji.

Aleja w Parku Zamkowym w Pszczynie po remoncie - 25.06.2015 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W pierwszej połowie tego roku przebudowano parkową aleję na odcinku od wejścia do parku przy Muzeum Zamkowym do mostku. Zniszczony asfalt został zastąpiony kostką betonową i ułożony według wzoru, który ma nawiązywać do zabytkowego otoczenia.

Inwestycja kosztowała gminę ponad 460 tysięcy złotych i została zrealizowana przez konsorcjum firm Profectus i Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski z Niezdrowic. Wcześniej projekt wykonała pracownia Maksiplan.

Jeszcze w czerwcu usłyszeliśmy, że kontynuacja prac będzie możliwa dopiero po uzyskaniu dodatkowych środków finansowych. Te udało się już zarezerwować w kwocie 320 tysięcy złotych. Pochodzą z funduszy pierwotnie przeznaczonych na utrzymanie zieleni w miastach i gminach i zostały przeniesione zarządzeniem burmistrza.

We wtorek ogłoszono przetarg na drugi etap prac. Roboty będą prowadzone na 200-metrowym odcinku od mostku w kierunku północnym. Wykonawcę poznamy na przełomie sierpnia i września, a inwestycja ma być ukończona do 20 października.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.