pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 1340

Chór POPP podsumował działalność

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

We wrześniu 2014 roku przy POPP w Pszczynie powstał zespół wokalny, który w marcu 2015 roku przyjął nazwę "Per spasso", co z języka włoskiego oznacza "ku uciesze".

Młodzież z pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum w Radostowicach spotykała się co tydzień w auli I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, by pod kierownictwem p. Katarzyny Machnik pracować nad oddechem, emisją głosu, intonacją w chórze oraz nad repertuarem. Po raz pierwszy zespół wystąpił podczas koncertu świątecznego w grudniu 2014 roku, następnie w styczniu 2015 roku wziął udział w XIX Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi" w Żorach, gdzie zdobył III miejsce. W lutym zaprezentował się w Przeglądzie Chórów w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Od lutego zespół został objęty opieką merytoryczną Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska". Pomysłodawcą i realizatorem tego projektu jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest wspieranie rozwoju chórów szkolnych poprzez dofinansowanie oraz opiekę merytoryczną nad chórami i kierującymi pedagogami. W ramach projektu zespół "Per spasso" wystąpił na przeglądzie chórów regionu Katowic i Opola 20 czerwca w Kędzierzynie Koźlu. Tam wyśpiewał sobie srebrne pasmo, zdobywając 88,6 pkt. Największym jednak wyróżnieniem okazało się zaproszenie do udziału w koncercie finałowym tegorocznej edycji "Śpiewającej Polski", który odbędzie się 4 grudnia w Filharmonii Szczecińskiej.

Przed młodymi chórzystami ogrom pracy nad przygotowaniem dwóch poważnych utworów, które wykonają z solistami i orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej. Życzymy im powodzenia w pracy i wielu wspaniałych muzycznych przeżyć! A młodych ludzi, dysponujących dobrym głosem i chęciami do wspólnego muzykowania zapraszamy w nowym roku szkolnym na próby zespołu "Per spasso" w poniedziałki od 16.00 do 18.00 do auli I LO im. B.Chrobrego w Pszczynie.

POPP
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj