pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2015
  • wyświetleń: 7839

Mamy kolejnego diagnostę

Od środy mamy w powiecie pszczyńskim kolejnego diagnostę uprawnionego do wykonywania badań technicznych pojazdów. Starosta Paweł Sadza wręczył uprawnienie diagnosty Krzysztofowi Kostowi z Goczałkowic-Zdroju.

Krzysztof Kost
Krzysztof Kost odbiera od starosty Pawła Sadzy uprawnienia diagnosty · fot. Powiat


W powiecie pszczyńskim jest aktualnie 10 stacji kontroli pojazdów, zatrudniających w sumie 38 diagnostów. Niedługo będzie ich więcej, bo w budowie jest kolejna okręgowa stacja kontroli pojazdów (na terenie Pszczyny).

Prowadzenie stacji kontroli pojazdów jest w myśl ustawy o swobodzie działalności gospodarczej działalnością regulowaną. Podstawą prowadzenia takiej działalności jest wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Taki rejestr prowadzi starosta.

Aby zostać diagnostą trzeba mieć przynajmniej średnie techniczne wykształcenie i udokumentowany staż pracy na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów od sześciu miesięcy do dwóch lat w zależności od wykształcenia. Ponadto należy ukończyć wymagane ustawą szkolenie i zdać z wynikiem pozytywnym egzamin przed komisją powołaną przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Po spełnieniu tych warunków składa się u starosty wniosek o udzielenie uprawnienia. Starosta, po weryfikacji dokumentów takiego uprawnienia udziela.

W ostatnich pięciu latach starosta pszczyński udzielił ośmiu takich uprawnień (po jednym w 2010, 2012 i 2015 r. oraz aż pięć w 2011 r.)

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.