pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 9145

Podrzucono śmieci, sprawcę złapano

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

W czwartek rano przy jednym z koszów na zieleń jedno z lokalnych przedsiębiorstw pozostawiło inne odpady, w tym materiały budowlane. Za sprawą znalezionych między nimi tu dokumentów strażnikom miejskim udało się dojść do sprawcy.

Żorska, Pszczyna, śmieci,
Materiały budowlane porozrzucane przy koszu na zieleń · fot. nadesłane przez czytelnika


Do sytuacji doszło w pobliżu ulicy Żorskiej w Pszczynie na wysokości zjazdu na osiedle Stara Wieś i Czarków. Na pozostawione śmieci natknęli się pracownicy Zieleni Miejskiej, którzy o zdarzeniu powiadomili straż miejską. Przybyli na miejsce strażnicy, dzięki dokumentom pozostawionym wśród odpadów, szybko dotarli do jednego z przedsiębiorstw. Właściciel podejrzewanej firmy przyznał się do winy i zobowiązał się do posprzątania terenu wokół kosza.

Już wcześniej Urząd Miejski w Pszczynie apelował, aby do kontenerów wrzucać jedynie trawę, liście i drobne odpady kompostowane, bez gałęzi, a także bez worków, w których odpady się znajdowały. Ostrzegał równocześnie, że w przypadku nagminnego niestosowania się do zaleceń, kontenery nie będą wystawiane.

Przy okazji przypominamy, że w ramach opłaty śmieciowej również bezpłatnie można dostarczać odpady na stację przeładunkową firmy Remondis oraz kompostownię Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Jankowicach, gdzie przyjmowane są również gałęzie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj