pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5006

Pobili i okradli, zostali schwytani

Pszczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Pszczyny, którym zarzuca się rozbój. Mężczyźni wykorzystali stan upojenia pokrzywdzonego i napadli na niego, pobili, a na końcu okradli. Na chwilę obecną wobec zatrzymanych, 29- i 35- latka, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu.

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy, z soboty na niedzielę 12 kwietnia. Z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że pokrzywdzony wracał ze spotkania ze znajomymi do domu. To, że wcześniej spożywał alkohol, nie umknęło przyglądającym się mu przypadkowo spotkanym na ulicy mężczyznom. Wykorzystali oni jego stan upojenia kradnąc mu portfel, pieniądze, dokumenty, dwa telefony komórkowe, łańcuszek i zegarek.

Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła kwotę 1000 złotych. Starty wzrosły jednak, kiedy sprawcy posłużyli się skradzioną kartą płacąc nią w sklepach za towar.

Podejrzani nie tylko skupili się na kosztownościach. Chcąc ułatwić sobie kradzież także dotkliwie pobili swoją ofiarę. Pokrzywdzony nie był w stanie podać jednoznacznych informacji pozwalających na dotarcie do sprawców.

Po kilku dniach wytężonej pracy kryminalni jednak dotarli do tej dwójki. Okazało się, że obydwaj działali w warunkach recydywy, czyli wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich areszt.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.