pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5688

Diamentowy indeks dla ucznia III LO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Maciej Kiryluk, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie wziął udział w olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" z zakresu geografii z elementami geologii. Po przejściu poszczególnych etapów Maciek został laureatem olimpiady i otrzymał indeks AGH.

Maciej Kiryluk, uczeń III Liceum Ogólnokształcąceg
fot. III LO


Po wykonaniu w domu zadań pierwszego etapu, awansował do kolejnego, w którym czekał go test wiedzy. Pod koniec marca w Krakowie odbył się ostatni, trzeci etap, w którym Maciejowi udało się zostać laureatem olimpiady, a tym samym - otrzymać indeks Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Do konkursu przygotowała Macieja nauczycielka Zofia Gloc.

Maciek od dawna interesuje się geografią i z nią również wiąże swoje nadzieje na przyszłość, dlatego otrzymanie indeksu tej renomowanej uczelni jest dla niego nie tylko dużym wyróżnieniem, ale i realizacją życiowych planów. Dwukrotnie został stypendystą projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku". Wspólnie z grupą znajomych wziął udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Maciek jest lubiany przez kolegów i nauczycieli. W wolnym czasie chodzi po górach, jeździ na rowerze, angażuje się w działalność charytatywną. Rozwija również swoją wiedzę w innych dziedzinach - uczestniczy w konkursach m.in. z informatyki, języka francuskiego.

III LO

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj