pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1636

Policjanci kontrolowali kierowców

Policjanci pszczyńskiej drogówki prowadzili w piątek działania "Trzeźwe przewozy". W ich trakcie zwracali uwagę na kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność, czyli na prowadzących pojazdy przewożące osoby, towary oraz wykonujące prace drogowe.

Policja,policjant,funkcjonariusz,służba,kontrola
Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. · fot. KPP Pszczyna


Działania były prowadzone od 4.00 rano w ramach wojewódzkiej akcji "Trzeźwe przewozy". Wiązało się to ze wzmożonymi kontrolami busów, autobusów i pojazdów ciężarowych. Miały one na celu uniemożliwienie dalszej jazdy nieodpowiedzialnym "zawodowcom". Przypominamy, że kierowcy, którzy prowadzą pojazdy przewożące inne osoby, biorą na swoje barki odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie i życie, ale również za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Prowadzenie takiego pojazdu pod wpływem alkoholu lub innej substancji psychoaktywnej zasługuje na szczególne napiętnowanie.

W powiecie pszczyńskim skontrolowano 20 kierowców autobusów, 24 busów, 10 ciężarówek i 391 innych pojazdów. W jednym przypadku stwierdzono zabronione stężenie alkoholu w organiźmie kierowcy, jednak poniżej pół promila, był to kierowca osobówki, który wręcz najechał na policyjny patrol.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.