pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3597

Talenty uczniów się nie marnują

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W szkołach ponadgimnazjalnych nie ma przedmiotów artystycznych, ale nauczyciele wiedzą, jak wykorzystać potencjał uzdolnionych uczniów.

Spotkanie z młodzieżą, 1.04.2015 r.


Z uzdolnioną artystycznie młodzieżą z LO im. B. Chrobrego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie spotkali się: przewodnicząca Rady Powiatu, Barbara Bandoła, starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Damian Cieszewski.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w podziękowaniu za grudniowy, świąteczny występ artystyczny dla samorządowców i pracowników starostwa. Młodzież z LO im B. Chrobrego zaprezentowała wtedy program złożony z poezji o tematyce świątecznej oraz występów wokalno-instrumentalnych.

Powiat pszczyński wspiera młodzież, m.in. przyznając stypendia dla zdolnych uczniów, czy prowadząc Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, w ramach którego uczniowie różnych typów szkół mogą rozwijać swoje pasje. Zdaniem Barbary Bandoły, ważne jest także stwarzanie możliwości zaprezentowania tych talentów poza szkołą. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za grudniowy występ uczniów. Talenty młodzieży warto promować i pokazywać - mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Samorządowcy podkreślali, że mimo iż w programie nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych zrezygnowano z zajęć artystycznych, nauczyciele potrafią wykorzystać umiejętności uczniów, a "Chrobry" jest pod tym względem wzorem. Tutaj wszystkie uroczystości są uświetnione występami artystycznymi w wykonaniu uczniów, a szkoła słynie też z organizowanych co roku koncertów świątecznych.

- Pięknie się was słucha i pięknie się z wami współpracuje. To wy budujecie historię, wy tworzycie "Chrobrego". Jesteście widoczni, bo angażujecie się w codzienne życie - mówił do młodzieży starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Nauczyciele LO im. B. Chrobrego podkreślali, że bardzo ważne jest to, że uczniom stwarza się możliwości zaprezentowania się na zewnątrz. - W naszej szkole uczy się utalentowana młodzież, która zawsze jest gotowa do takich przedsięwzięć. Sam mam ogromną przyjemność z tego, że mogę wziąć gitarę i pograć z uczniami - mówi Piotr Dudek, nauczyciel z "Chrobrego".

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj