pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 2011

"Noc z Andersenem" w SP 2 Wola

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

W nocy z 27 na 28 marca w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbyło się największe święto młodych miłośników książek - "Noc z Andersenem".

Miło spędziliśmy ten czas. Był olbrzymi tort urodzinowy, odwiedzili nas goście: pani Małgorzata Antos i pani Agnieszka Jeziorska - Ścigała, które przeczytały dzieciom baśń Andersena "Słowik" i "Opowieści dla dzieci według Dickensa".

W pracowni wyobraźni powstały obrazy malowane palcami, a używaliśmy pachnących farb własnej produkcji. Były zabawy, przebieranie się i układanie niezwykłych opowieści. Dużej wyobraźni i trochę wiedzy było potrzeba, żeby napisać nowy tekst do chińskiej książki i wytropić, gdzie schowano tort, podążając za wskazówkami w języku angielskim. Sami komponowaliśmy pyszne smaki deseru: galaretka, owoce i bita śmietana, oraz smaki kolacji: zapiekanki z pieczarkami.

"Noc z Andersenem" w SP 2 Wola - 27.03.2015 · fot. SP nr 2 w Woli


Atmosfera w szkole nocą była tak niezwykła, że przed północą odwiedziły nas różne postacie z bajek, książek i podręczników. Wszyscy byli chętni na wyprawę z latarką i dreszczyk emocji. O północy dzieci już leżały w śpiworach i do zaśnięcia słuchały bajek i opowiadań czytanych przez ich opiekunów. Rano uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Dziękujemy Radzie Rodziców i pani doktor Edycie Miszczak-Kowalskiej za pomoc w organizacji imprezy.
Zobaczcie w dziale "biblioteka" jak powstawała pamiątkowa zakładka.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj