pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2015
  • 7 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 11599

Nagrodzą aktywne kobiety

Po raz trzeci uhonorowane "Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej" zostaną kobiety działające w sposób szczególny na rzecz powiatu pszczyńskiego. Kultura, sztuka, biznes, aktywność społeczna i charytatywna oraz trud włożony w przekazywanie naszej śląskiej tradycji kolejnym pokoleniom to dziedziny, w których organizatorzy pragną wyróżnić kobiety szczególnie zasłużone.Nagroda kierowana jest do środowisk kobiecych, reprezentujących aktywność społeczną i zawodową, a które swoją postawą przeciwdziałają defaworyzowaniu innych kobiet na rynku pracy. Spośród zaproponowanych Kandydatek zostaną wybrane laureatki w pięciu kategoriach:
  • "Kobieta Biznesu";
  • "Kobieta Społeczna";
  • "Kobieta Sztuki i Kultury";
  • "Kobieta Obyczajów i Tradycji";
  • "Kobieta Ziemi Pszczyńskiej".


Uroczysta gala "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" odbędzie się 15 maja w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wszystkie laureatki otrzymają odznaczenie w postaci pozłacanej maneli - bransolety z przełomu XVI i XVII wieku klejnotu rodu Promnitzów, wykonanej specjalnie na tę okazję oraz list gratulacyjny.

Odznaczenie "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" jest przyznawany za szczególne osiągnięcia kobietom wyjątkowym, które poprzez swoją codzienną pracę inspirują i mogą być wzorem do naśladowania dla innych kobiet. Jest również formą podziękowania za podejmowanie aktywnych działań, promujących postawy przedsiębiorcze i społeczne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Regulamin przyznawania nagrody "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej"
Wniosek o przyznanie odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” można składać w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, w terminie do 17 kwietnia do godziny 14.00.

BM / pless.pl
źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.