pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2015
  • wyświetleń: 4911

Nowa karetka dla Pszczyny

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie otrzymała nową karetkę. Pojazd ten jest jednym z pięciu ambulansów, które przed kilkoma dniami zostały przekazane ratownikom w naszym województwie.

karetka, pogotowie, ambulans, Katowice
Wojewódzkie pogotowie ratunkowe zakupiło karetki. Jedna z nich trafi do Pszczyny. · fot. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach


Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wzbogaciło się w minionym tygodniu o pięć ambulansów. Przez stację w Pszczynie wykorzystywana będzie karetka typu "S", podobne trafią do stacji w Katowicach i Gliwicach. Pozostałe dwie, typu "P", zostaną przekazane do miejsc stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Radzionkowie i katowickiej dzielnicy Tysiąclecie.

- Wszystkie nowe karetki są już standardowo wyposażone w podstawowy sprzęt medyczny i radiotelefony. Mają centralną instalację tlenową, fotele obrotowe, nowoczesne nosze tzw. główne - model Mondial RS2. W każdej karetce jest pięć miejsc siedzących - mówi dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz.

Karetki wraz z wyposażeniem zostały zakupione ze środków własnych katowickiego pogotowia. Koszt jednego ambulansu z nowoczesnym sprzętem to prawie 352 tys. zł.

Obecnie WPR w Katowicach dysponuje 146 własnymi ambulansami. Wśród nich 33 to specjalistyczne, 41 podstawowych, jedna wysokospecjalistyczna do transportu zakaźnie chorych pacjentów i 18 onkologicznych. Dodatkowo Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe posiada 21 karetek rezerwowych, m.in. na wypadek tzw. masowych zdarzeń.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.