pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2015
  • wyświetleń: 4791

Kolejny sukces Patrycji Gorzko

Pierwszy tegoroczny występ kickbokserki za nami. W sobotę, 24 stycznia Patrycja Gorzko z Octagon Team wzięła udział w lidze A1 na zasadach Muaythai w Kaliszu.

Patrycja Gorzko
Patrycja Gorzko · fot. Konik Symbioza


Po raz kolejny Patrycja Gorzko (57 kg) nie zawiodła oczekiwań kibiców, wygrywając swoją walkę w I rundzie przez RSC (niedopuszczenie przez lekarza do dalszej walki). Patrycja po raz drugi w swojej karierze pokonała dużo bardziej doświadczoną zawodniczkę, zdobywczynię Pucharu Świata oraz wielokrotną medalistkę Mistrzostw i Pucharów Polski, Magdalenę Kasprzyk.

W poniedziałek Patrycja wybrała się do Krakowa na profesjonalną sesję zdjęciową wykonaną przez Konik Symbioza.

Patrycja Gorzko
Patrycja Gorzko · fot. Konik Symbioza


Patrycja Gorzko - urodzona 12 stycznia 1986 roku w Mikołowie. Wychowywała się i uczyła w Jastrzębiu-Zdrój. Od 2011 roku mieszka w gminie Pawłowice. Obecnie pracuje w Publicznym Przedszkolu w Warszowicach jako pomoc nauczyciela. Jest sportowcem, instruktorem nowoczesnej gimnastyki fitness, instruktorem aeroboxu, instruktorem lekkoatletyki.

W wieku wczesnoszkolnym Patrycja rozpoczęła treningi piłki ręcznej w klubie Pogoń Żory. W 2001 roku wraz z drużyną zdobyła Wicemistrzostwo Polski i w 2002 roku Mistrzostwo Polski pod opieką trenera Mariusza Śniegonia. Wypracowana na treningach sprawność i kondycja ułatwiła także zdobycie tytułu najlepszego sportowca szkoły im.Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Od 2010 roku Patrycja Gorzko prowadzi zajęcia rekreacyjne nowoczesnej gimnastyki fitness dla kobiet w Jastrzębiu Borynia, promując zdrowy tryb życia.

W 2013 roku zdecydowała poświęcić się nowej dyscyplinie sportowej - MuayThai oraz Kickboxing. Jako pierwsza startująca kobieta w klubie Octagon Team Żory wygrała walkę w Łodzi na Samui Cup z tegoroczną Mistrzynią Europy Magdaleną Mróz. W tym roku udało się jej również zdobyć Wicemistrzostwo Polski MuayThai w Świebodzicach w kategorii wagowej do 54kg pod okiem trenera Kamila Wójcika. Patrycja wygrała także walki na Eurolidze w Słowacji oraz na lidze Kickboxingu w Krakowie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.