pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 grudnia 2014
  • 28 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3973

Bratnia: był remont, będą poprawki

Z końcem listopada zakończono remont ulicy Bratniej na osiedlu kolonia Jasna. Remont odebrano, choć nie wszystko wykonano idealnie i prace już wymagają poprawek. Sprawę nagłośnił jeden z radnych, który publicznie skrytykował efekt przeprowadzonych robót.

Temat poruszył Arkadiusz Gardiasz (os. Kolonia Jasna): - Czy tak powinna wyglądać świeżo wyremontowana ulica? Kto odebrał tak wykonaną inwestycję? - zapytał na facebooku, udostępniając zdjęcia studzienki najbliżej ronda Miast Partnerskich. Przypomniał, że remont kosztował ponad 523 tysiące złotych i zgłosił tę sprawę w ratuszu.

Ulica Bratnia w Pszczynie - 23.12.2014 · fot. Arkadiusz Gardiasz, facebook.com


- Prace odebrano końcem listopada, gdy temperatury były ujemne - powiedziała nam Katarzyna Huptys, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Jak zaznacza, już wtedy zauważono, że studzienka jest kilka centymetrów poniżej poziomu nawierzchni. - W tych warunkach pogodowych nie chcieliśmy przeprowadzać prac, gdyż mogłyby one negatywnie wpłynąć na jakość nawierzchni - wyjaśniła naczelnik.

Jak poinformowała nas Katarzyna Huptys, usterka nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu. Gmina jest całkowicie zabezpieczona w takiej sytuacji. Podobnie jak w przypadku większości inwestycji drogowych, to przedsięwzięcie jest objęte 3-letnim terminem gwarancji. Dodała, że prace związane z regulacją studzienki zostaną przeprowadzone wiosną. Wówczas także wykonawca obsieje pobocza trawą, co również było częścią zamówienia.

Radny Arkadiusz Gardiasz zapowiada, że nie spocznie i będzie obserwował jakość dalszych prac przeprowadzanych za gminne pieniądze. Zwróci też uwagę na te drogi, które wymagają pilnej interwencji.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.