pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3394

Pluszowa profilaktyka w Woli

Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się propozycja uczniów klas mundurowych skierowana do najmłodszych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Ostatnio, wspólnie z policjantami, gościli u przedszkolaków z Woli. Maluchy mogły zobaczyć profilaktyczne przedstawienia oraz spotkać się ze "Sznupkiem" - maskotką śląskiej policji.

Spotkanie z uczniami rozpoczęła policjantka przypominając dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. W drugiej części, profilaktyczną pałeczkę, przejęli uczniowie pszczyńskich klas mundurowych. Nad projektem pracowali kilka tygodni, udoskonalając i wzbogacając piosenkami scenariusz przekazany im przez starszych kolegów. Efekty swoich starań mogli zobaczyć przy prawdziwej, najbardziej wymagającej, bo najmłodszej, widowni.Uczniowie byli zadowoleni, domagali się kolejnych występów, bili brawo, śmiali się i ochoczo odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania. Wszyscy bawili się świetnie, a dorośli: policjantka i wychowawcy, zgodnie stwierdzili, że wspólne inicjatywy budują i rozwijają w sposób właściwy, tych najmłodszych i nieco starszych.

Tego typu wspólne działania policjantów i przyszłych kandydatów do munduru powstały w ramach wspólnie stworzonego programu "Młodzież-Dzieciom" i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pozwalają w prosty i bajkowy sposób przemycić najważniejsze zasady bezpieczeństwa i dotrzeć do najmłodszych w najbardziej znany im sposób. Dodatkowo, uczą młodzież zrozumienia dla innych, tak niezbędnego w przyszłej pracy zawodowej. Same dzieci natomiast, poza tym, że świetnie się bawią, to jeszcze się uczą.

Przyszli maturzyści zapowiadają, że wiosną planują ugościć w murach swojej szkoły szerszą rzeszę maluchów, aby móc w ten sposób dotrzeć z pluszową profilaktyką do większej liczby odbiorców. Wszystko, oczywiście, miałoby odbywać się przy wsparciu i fachowej pomocy ze strony przedstawicieli pszczyńskich służb mundurowych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.