pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1754

Jasełka w Zespole Szkół nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Od początku listopada w godzinach popołudniowych społeczność uczniowska Zespołu Szkół nr 2 przygotowywała się do wystawienia przedstawienia Bożonarodzeniowego. Jasełka wymagały ogromnego zaangażowania uczniów i nauczycieli ze względu na rozbudowany scenariusz.

Dodatkowe spotkania miały na celu przygotować występujących pod względem opanowania właściwej dykcji, gestykulacji oraz odkrywania własnych możliwości i umiejętności aktorskich, wokalnych, jak również tanecznych. Miła atmosfera, życzliwość, dobry humor to wszystko wpłynęło na niepowtarzalność spektaklu, barwnego i pełnego ekspresji.

Tym razem jasełka przeniosły widza w świat kuszącego piekła oraz niebiańskiego nieba. W ów konflikt został wmieszany Mikołaj, a także Śmierć. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, gdyż na Ziemi znów zapanował spokój i harmonia.

Już 16 grudnia rozpoczęliśmy świętowanie, goszcząc podopiecznych Ośrodka Matki Bożej Różańcowej, a w godzinach popołudniowych rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy gromkimi brawami uhonorowali pracę występujących. Następnego dnia zaprosiliśmy na spotkanie opłatkowe seniorów oraz przedstawicieli Rady Osiedla Stara Wieś.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i uczniów zorganizowano kiermasz świąteczny. Nie zabrakło ozdób choinkowych, stroików oraz przepysznych wyrobów cukierniczych.

Również uczniowie Zespołu Szkół nr 2 udali się do Szpitala Miejskiego w Pszczynie na oddział geriatryczny, by tam ludziom chorym, w podeszłym wieku przynieść choć namiastkę radości z nadchodzących świąt. Nie zabrakło wzruszeń, refleksji nad ludzką egzystencją. Młodzi z optymizmem zaśpiewali kolędy, z otwartością ofiarowali słodkości, ale przede wszystkim złożyli życzenia, by właśnie w tym wyjątkowym czasie ujrzeć znak Boga. A na ten nowy nadchodzący rok 2015 więcej miłości bez warunków, a mniej bez przebaczania.

W piątkowy, grudniowy czas 19 grudnia wspólne wigilie klasowe, radość z nadchodzących świąt i jasełka. Uśmiechy na twarzach uczniów, nauczycieli, pochwały to wystarczające podziękowanie za włożony trud w przygotowanie spektaklu.

To nie koniec przedstawień, gdyż w styczniu rodzice młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 3 będą mieli możliwość zobaczyć występ swoich dzieci.


Kiedy zobaczysz Gwiazdę Betlejemską i ujrzysz z nią Światło i Blask, idź do Jezusa, by tam otworzyć swe serce.
Zaśpiewaj kolędy, poczuj swą wrażliwość.
".. Tak jak swoimi rękami musisz wziąć opłatek ze stołu,
podejść z nim do drugiego człowieka".

Z pogodnymi życzeniami: Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj