pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3575

Pszczyna wspomoże 10 tys. zł Książ

Gmina Pszczyna przekaże miastu Wałbrzych pomoc finansową w kwocie 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu dachu zabytkowego zamku Książ, zniszczonego w wyniku pożaru.

Zamek Książ ucierpiał 10 grudnia w wyniku pożaru. Spaliło się 500 m kw. dachu i poddasza, niektóre komnaty zostały zalane wodą z akcji gaśniczej, m.in zalana została komnata Maksymiliana. Straty wycenia się nawet na milion złotych.

zamek książ, wałbrzych
Zamek Książ w Wałbrzychu · fot. Wikipedia


W czwartek radni Pszczyny, która od maja 2014 roku jest partnerskim miastem Wałbrzycha, podjęli większością głosów decyzję o wsparciu finansowym remontu zamku. Na ten cel zdecydowali się przekazać 10 tysięcy złotych.

- Pszczyna i Wałbrzych, połączone historią rodziny Hochbergów, od wielu lat współpracują w zakresie wzajemnej promocji - uzasadniał na sesji rady burmistrz Dariusz Skrobol. - Zamek to obiekt bardzo aktywnie promujący naszą gminę w trakcie masowych wydarzeń i festiwali, np. corocznie w maju bezpłatnie udostępnia nam jedną z sal zamkowych na zorganizowanie sali pszczyńskiej i prezentacji ziemi pszczyńskiej w ramach organizowanego tam Festiwalu Kwiatów i Sztuki - tłumaczył.

Podpisanie umowy o współpracy partnerskiej z miastem Wałbrzych - 23.05.2014
Podpisanie umowy o współpracy partnerskiej z miastem Wałbrzych - 23.05.2014 · fot. BM


Jak dodał, przez cały rok w Książu rozdawane są materiały promocyjne gminy Pszczyna, a przewodnicy w swoich opowieściach często zapraszają do odwiedzenia Pszczyny i Muzeum Zamkowego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.