pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2014
  • 14 stycznia 2015
  • wyświetleń: 5748

Sołtysi zostają na kolejną kadencję

Za nami trzy pierwsze zebrania sołeckie, które miały charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zmian nie będzie. Mieszkańcy Pniówka, Pielgrzymowic i Warszowic po raz kolejny obdarzyli zaufaniem dotychczasowych sołtysów.

Zebrania w gminie Pawłowice - 01.2014 · fot. S. Bartecka / UG Pawłowice


Jako pierwsi spotkali się mieszkańcy Pniówka. Na sołtysa ponownie kandydował i został wybrany Zdzisław Goik. Mieszkańcy wybrali również Radę Sołecką, w której znaleźli się: Halina Bryła, Henryk Foltyn, Marek Hanslik, Bogumiła Klima, Helena Matera, Edward Smyła, Bernard Wowra. Dwa dni później sołtysa wybierali mieszkańcy Pielgrzymowic. Kandydatury były dwie: Iwona Baron - dotychczasowa sołtyska i Henryk Opacki. Mieszkańcy, którzy pojawili się na zebraniu w ilości 139 osób zdecydowali, że w kolejnej kadencji sołtyską ponownie będzie Iwona Baron. W Radzie Sołeckiej znaleźli się: Karol Cieśla, Janusz Kiełkowski, Marek Kiełkowski, Marian Kiełkowski, Mirosław Orszulik, Maksymilian Penkala i Adam Stuchlik. Zmian na stanowisku sołtysa nie będzie również w Warszowicach. Andrzej Szaweł będzie sołtysem przez kolejną kadencję. Jego kontrkandydatem był Wojciech Szymura. Zmiany dotyczą natomiast Rady Sołeckiej. W jej składzie znaleźli się: Bernard Foks, Henryk Godziek, Adam Helis, Piotr Krupka Antoni Lala, Piotr Penter i Teresa Sikora. Zebranie odbyło się w piątek, 9 stycznia i zgromadziło ponad 150 osób.

Zebrania zwołane przez wójta Franciszka Dziendziela poprowadził przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Aleksander Szymura. Na spotkaniach obecni byli również przedstawiciele urzędu gminy, policji i gminnych jednostek.

Zebrania wiejskie to nie tylko okazja do przedstawienia sprawozdania z działalności sołtysa i rady sołeckiej, ale również okazja do zgłaszania wniosków i spostrzeżeń przez mieszkańców sołectw. Na spotkaniu w Pniówku problemy zgłaszane przez mieszkańców dotyczyły głównie działalności KWK "Pniówek". W Pielgrzymowicach mieszkańcy wnioskowali o zachowanie budynku Kółka Rolniczego i ewentualnego zaadoptowania go na potrzeby działalności organizacji sołeckich i stowarzyszeń. Mieszkańcom zależy również na kontynuacji budowy chodników wzdłuż najbardziej ruchliwych ulic. W Warszowicach natomiast dyskutowano o poprawie bezpieczeństwa na DK 81, która przecina sołectwo. Wójt Franciszek Dziendziel przedstawił mieszkańcom sytuację finansową gminy oraz mówił o planach inwestycyjnych i organizacyjnych gminy w stosunku do poszczególnych sołectw.

Kolejne zebranie 22 stycznia w Jarząbkowicach. Będzie miało ono również charakter sprawozdawczo- wyborczy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.