pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4079

Łącki akcent w światowej komisji

Londyńska organizacja SuperSkyScrapers zajmująca się poszukiwaniem nowatorskich wizji architektury rozstrzygnęła międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt windy przyszłości. Członkiem komisji konkursowej był łączanin - Rafał Przybyła.

Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych idei wind, które proponują nowe, innowacyjne możliwości technologiczne oraz rozwiązują istotne problemy środowiskowe, energetyczne, kulturowe, ekonomiczne i społeczne.

Ocenie podlegały architektoniczna wizja i estetyka, innowacyjność technologiczna, relacje obiektu z otoczeniem i środowiskiem, wpływ na środowisko naturalne oraz możliwość realizacji.

Wybrano 3 nagrody oraz 10 wyróżnień honorowych. Zwycięskie projekty można zobaczyć na stronie organizatora.

projekt windy
Projekt laureata konkursu architektonicznego, którym został zespół w składzie: Dongjun Kim, Jinwook Lee, Jaewoong Bang oraz Inyoung Yang. · fot. SuperSkyScrapers


W składzie sędziowskim znaleźli się: Saverio Panata - architekt prowadzący w włoskiej pracowni Carlo Ratti Associati, Markus Landgraf - architekt i analityk misji kosmicznych, współautor misji Rosetta, specjalista Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA oraz Rafał Przybyła - architekt, promotor architektury dostępnej i mobilnej.

W poprzednich edycjach w gronie sędziów znaleźli się również Piotr Kuczia oraz Damian Przybyła. Wszyscy trzej architekci pochodzą z Łąki oraz są absolwentami Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Rafał Przybyła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.