pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1210

Nowe stawki na wodę i ścieki

Od 15 stycznia zmieniają się ceny wody i opłaty za odprowadzenie ścieków. Na ostatniej w ubiegłym roku sesji pszczyńscy radni przyjęli zaproponowane przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej taryfy. Za uchwałą głosowało 10 radnych, przeciwko było 9, a 3 wstrzymało się od głosu. Gdyby uchwała nie przeszła to zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków po 70 dniach od daty złożenia wniosku taryfowego, tj. od 15 stycznia 2005 roku przedsiębiorstwo wprowadziłoby wyliczone w oparciu o rzeczywiście ponoszone koszty ceny wody i ścieków.

W porównaniu z rokiem ubiegłym cena wody dla gospodarstw domowych wzrasta o 17,5 grosza brutto. Teraz za 1 m3 dostarczonej wody zapłacimy 3,92 zł brutto. Wzrasta również prawie o złotówkę stawka miesięcznej opłaty abonamentowej – stałej, płaconej przez odbiorcę bez względu na ilość pobranej wody. Dotychczas wynosiła ona 3,32 zł z VAT, obecnie 4,28. Opłata ta jest egzekwowana także od tych klientów przedsiębiorstwa, którzy w danym okresie czasu wody nie będą pobierać. Jej wprowadzenie wymusza gotowość przedsiębiorstwa do jej dostarczenia. W górę idą także opłaty za odprowadzenie ścieków.

Więcej czytaj w Głosie Pszczyńskim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.