pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2014
  • 31 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 9192

TV: Wyzwanie kubła zimnej wody

George Bush, Marcin Gortat, Bill Gates. Co łączy nasz portal z powyższymi osobami? Postanowiliśmy także wziąć udział w Ice Bucket Challenge - inicjatywie wspierającej osoby cierpiące na nieuleczaną chorobę, jaką jest stwardnienie boczne zanikowe.

Zgodnie z zasadami akcji przed wylaniem kubła zimnej wody z lodem na nasze głowy, wpłaciliśmy stosowną sumę na konto stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu, które zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe.O co chodzi w #IceBucketChallenge?

Akcja jest pomysłem Coreya Griffina, przedsiębiorcy z USA, którego przyjaciel, baseballista Pete Frates choruje na stwardnienie zanikowe boczne i to właśnie filmik Fratesa nadał rozgłos akcji.

Najpierw dołączali do niej inni sportowcy, później również politycy i inni celebryci. Polega ona na tym, że każda osoba nominuje kolejne 3 do nagrania filmiku w ciągu 24 godzin, a jeśli nie odważy się podjąć wyzwania - musi wpłacić 100 dolarów na rzecz ALS Association - amerykańskiej organizacji, która pomaga osobom chorym na ALS.

Do 21 sierpnia w ramach akcji #ALSicebucketchallenge na koncie stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu udało się zebrać niespełna 200 tysięcy złotych. Kwota ta stale rośnie!

Portal pless.pl nominuje:)

Nominowane przez nas osoby - Dariusz Skrobol (burmistrz Pszczyny), Paweł Sadza (starosta Pszczyński) oraz Michał Czernek (dyrektor PCKul) - dostają od nas 72 godziny na podjęcie wyzwania "lodowatej wody". Jeśli panowie nie wykonają zadania, oczekujemy potwierdzenia wpłaty 100 złotych na rzecz nowotarskiej fundacji. :)

Dane potrzebne do wpłaty na konto:

Nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium
34-400 Nowy Targ
ul. Gorczańska 26

Przelewy zagraniczne
IBAN: PL61124044321111000047210358
SWIFT/BIC: PKOPPLPW


" frameborder="0" allowfullscreen>

Potwierdzenie przelewu dokonanego przez firmę pless intermedia, wydawcę portalu pless.pl:

Strwardnienie boczne, zanikowe, przelew, akcja

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.