pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2014
  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 3105

Wkrótce ruszy remont ul.Górniczej

Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie droga gminna - ulica Górnicza w Woli. Gmina Miedźna pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 613.740 złotych.

Zagospodarowanie terenu - Górnicza, ul. Wola
Zagospodarowanie terenu - ul. Górnicza w Woli. · fot. UG Miedźna


Zakres inwestycji obejmuje między innymi przebudowę drogi gminnej na łącznej długości ok. 1130 metrów, w tym frezowanie nawierzchni, uzupełnienie miejsc zapadniętych mieszanką mineralno-asfaltową, wykonanie warstwy wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej, wymianę krawężników, przebudowę chodników oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1.117,591,38 złotych. Zadanie realizować będzie firma Drogród z Ćwiklic. Termin zakończenia inwestycji przewiduje się na koniec listopada bieżącego roku.

ulica górnica, wola
Ulica Górnicza w Woli. · fot. Google Street View


- W czasie prowadzenia robót wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym i parkowaniu. Za okresowe utrudnienia przepraszam, prosząc jednocześnie mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o wyrozumiałość - informuje wójt gminy Bogdan Taranowski.

Dofinansowanie w kwocie 613,740 złotych przyznane zostało na podstawie wniosku, który złożony został zgodnie z procedurą w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach we wrześniu ubiegłego roku. Remont wykonany zostanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.