pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2676

Wyróżnienie dla nauczyciela z Woli

Łarisa Doniecka z Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli zdobyła tytuł "Wiodącego Nauczyciela" Programu Youngster i razem z trójką pozostałych nauczycieli: Emilią Przybylską z Gimnazjum w Strzebielinie,  Urszulą Szczuką z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie, oraz Pawłem Furmaniakiem z Gimnazjum nr 2 w Szelejewie wyjechała do Oxfordu.

Nauczyciele, którzy spośród 329 nauczycieli programu Youngster uzyskali tytuł wiodącego nauczyciela, mieli prawo pierwszeństwa przy kwalifikowaniu na dodatkowe formy kształcenia umiejętności językowych w ramach Programu Youngster. Od 28 lipca do 8 sierpnia nauczyciele wzięli udział w dwutygodniowym kursie metodyczno- językowym "Overeas Teachers’ Refresher Course" w Oxfordzie. Wielogodzinne zajęcia zawierały różnorodne komponenty motywujące uczniów do nauki języka angielskiego. Grafik był bardzo napięty, a na nauczycieli czekały zajęcia merytoryczne, wykłady, warsztaty kreatywne: (Drama in the classroom, Teaching phonology, the Internet oraz Interactive whiteboard), dzięki którym zapoznaliśmy się z metodami nowoczesnego nauczania, nowoczesnymi technikami pracy z grupą młodzieży oraz możliwościami wykorzystania najnowszych technologii on-line w kształceniu.

Udział w kursie był także świetną okazją do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami. Zaprezentowaliśmy kolegom i koleżankom autorskie pomysły, które z powodzeniem udało się wykorzystać podczas pracy. Spotkanie z nauczycielami z Argentyny, Gwadelupy, Japonii, Włoch oraz Niemiec i wymiana doświadczeń w pracy z młodymi ludźmi okazały się niesamowitym przeżyciem.

Nauczycielka z Woli w Oxfordzie - 28.07-8.08.2014 · fot. Łarisa Doniecka


Oxford - miasto w południowej Anglii nad rzeką Tamizą, w którym zatrzymaliśmy się, jest stolicą hrabstwa Oxfordshire. Znane jest przede wszystkim jako siedziba Uniwersytetu Oxfordzkiego  najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata. Podczas wycieczek organizowanych dla nauczycieli zwiedziliśmy Ashmolean Museum - najstarsze muzeum w Wielkiej Brytanii,  Bodleian Library - największą i najstarszą bibliotekę w kraju oraz Radcliffe Camera - barokową rotundę. Church of St Mary the Virgin - kościół uniwersytecki, Oxford University Museum of Natural History - muzeum historii naturalnej, Pitt Rivers Museum - muzeum antropologiczne oraz Museum of the History of Science - muzeum historii nauki.

Niesamowite wrażenie wywarły na nas Oxford Castle, Carfax Tower - wieża w centrum miasta oraz Modern Art Oxford - galeria sztuki, Covered Market - historyczny zadaszony rynek. Na terenie Oxfordu jest wiele parków, a w centrum miasta, na zachodnim brzegu rzeki Cherwell, położony jest Oxford University Parks. W parkach znajdują się ogrody z egzotycznymi drzewami i kwiatami oraz boiska do gry w krykieta. W obręb kolegiów uniwersytetu wchodzą duże połacie obszarów zielonych: najważniejsze z nich to łąka kolegium Christ Church nad Tamizą i rezerwat danieli w kolegium św. Magdaleny W Oxfordzie zobaczyliśmy również najstarszy w Anglii ogród botaniczny: należący do uniwersytetu University of Oxford Botanic Garden. Przez cały czas trwania kursu mieszkaliśmy u rodzin angielskich, które gościnnie nas przyjęły. Podczas codziennych rozmów mieliśmy możliwość wymiany poglądów na różne tematy.

Doświadczenie, które zdobyłam w Oxfordzie, wzbogaci i urozmaici mój światopogląd na nowoczesne metody nauczania języka angielskiego, które pozwolą mi na osiąganie jeszcze lepszych wyników w nauczaniu moich uczniów.

Łarisa Doniecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.