pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2014
  • 29 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 5495

50 tysięcy na tablety dla radnych

Podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie radni przyjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie gminy na rok 2014. Jedną z nich jest propozycja zakupu tabletów dla osób zasiadających w radzie.

Zgodnie z uchwałą, gmina przeznaczy 50 tysięcy złotych na zakup tabletów i oprogramowania dla członków Rady Miejskiej w Pszczynie. Ze sprzętu korzystać będą wszystkie osoby zasiadające w Radzie w latach 2014 - 2018.

- Zakup tabletów stanowi przygotowanie do nowej kadencji. Do inwestycji przyczyniają się także oszczędności. Przykładowo, na czerwcową sesję zużyto 12 ryz papieru - tłumaczy przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka.

Wprowadzenie tabletów miałoby zatem także znaczenie ekologiczne - pozwoli to uniknąć zużywania kilkunastu kilogramów papieru miesięcznie, a także eksploatacji drukarek i kserokopiarek.

Tablet,
Radni idą z duchem czasu - w następnej kadencji korzystać będą z tabletów. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Z nowych urządzeń radni skorzystają zarówno podczas sesji, jak i po jej zakończeniu. Członkowie Rady mogą bowiem zabrać tablety do domu i wykorzystać je do użytku prywatnego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.