pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2014
  • wyświetleń: 2196

Złóż wniosek o stypendium

Do niedzieli 20 lipca można złożyć wniosek stypendialny w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015".

Wniosek o przyznanie stypendium dla uzdolnionych uczniów

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia lub słuchacza szkoły ponadgimnazjalnej, zakładu kształcenia nauczycieli, kolegium pracowników służb społecznych. Każdy stypendysta powinien wykazywać zainteresowania wybiegające poza obowiązujący program nauczania i szczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, a jego średnia ocen powinna wynosić minimum 4,8.

Poza rekomendacją i dokumentacją osiągnięć uczeń lub słuchacz do składanego wniosku musi dołączyć plan indywidualnego rozwoju na kolejny rok szkolny ze szczegółowym harmonogramem jego realizacji w okresie pobierania stypendium.

Wnioski należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (pok. 164) przy ul. Ligonia 46 w Katowicach (decyduje data stempla pocztowego) do 20 lipca.


W tym roku budżet wsparcia najzdolniejszych wynosi łącznie 114 tysięcy złotych. Każdy stypendysta otrzyma 3,8 tysiąca złotych, które będzie przekazywane w 10 transzach od września 2014 roku do czerwca 2015 roku.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.