pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2014
  • wyświetleń: 3249

PG nr 3 z pomocą dla Bangladeszu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Zanim zaczęły się wakacje młodzież z Gimnazjum nr 3 zorganizowała akcje charytatywną, której celem było wsparcie rówieśników z dalekiego i bardzo biednego azjatyckiego kraju - Bangladeszu.

Ktokolwiek odwiedził Bangladesz lub czytał coś o nim, kojarzy ten kraj z wielkim ubóstwem, ale też z ogromną gościnnością mieszkańców. " Ludzie z Bangladeszu wiedzą, że nie mogą liczyć na pomoc państwa, dlatego szukają pomocy u nas - na misji " - tak relacjonuje sytuację w tym kraju polski misjonarz ks. Paweł Kociołek, z którym nasza szkoła utrzymuje kontakt.

Ks. Paweł Kociołek, Bangladesz
Ks. Paweł Kociołek z wychowankami · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie


[i]W ubiegłym roku pomogliśmy wybudować studnie dla miejscowej ludności. W tym roku wspieramy projekt budowy internatu dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin mieszkających na wioskach i nie mających możliwości uczęszczania do szkoły, z powodu dużej odległości i skrajnego ubóstwa. Możliwość uczęszczania do szkoły oznacza lepszą przyszłość. Tylko 15% ludności Bangladeszu potrafi czytać i pisać.

Nasza akcja charytatywna rozpoczęła się kampanią informacyjną na temat projektu, a zakończyła wielkim kiermaszem regionalnych smakołyków oraz licytacją pięknej chusty, który ofiarował nam w podziękowaniu za ubiegłoroczne wsparcie ks. Kociołek. W tym roku zebraliśmy 565 zł. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję poprzez pomoc przy wypiekach.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj