Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2014
  • 9 października 2014
  • wyświetleń: 4608

Zajęcia komputerowe dla seniorów

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu bierze udział w projekcie "Cyfrowe korzenie", który ma charakter edukacyjny i skierowany jest do seniorów zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

W trakcie spotkań uczestnicy zgłębiają historię swojej rodziny i szukali informacji o pochodzeniu, a także przeszłości zawodowej przodków. Jest to nie tylko wycieczka do korzeni, ale również podróż kulturowa, odkrywająca przed seniorami wiadomości o miejscu ich zamieszkania.

Seniorzy uczą się zdobywać i opracowywać informacje, m.in. za pomocą Internetu. Archiwiści pomagają uczestnikom odnaleźć wiadomości umożliwiające stworzenie drzewa genealogicznego. Dzięki warsztatom z fotografem seniorzy zapoznają się z obsługą sprzętu fotograficznego i możliwościami wykorzystania go w trakcie tworzenia drzewa genealogicznego.

korzenie cyfrowe


Projekt "Cyfrowe korzenie" realizowany jest przy współpracy Archiwum Państwowego w Katowicach, Stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.